Największa tajemnica świata i inne opowiadania

Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Najveca tajna sveta
literatura serbska
wyspa

Wybór opowiadania pochodzących z tomów: Najveca tajna sveta, Vuk i zvono, Djavoli dolaze. Wyboru dokonała Danuta Cirlić - Straszyńska.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.conrada11.p

Gabrielle | 2013-05-26

Opowiadania te są bardzo nierówne: od naprawdę przejmujących do nurzących. Wszystkie one pokazują to samo miejsce w momencie wybuchu wojny, każde jednak opisane zostaje z perspektywy innego bohatera. Najlepszym opowiadaniem była dla mnie właśnie tytułowa "Największa tajemnica świata", która wzruszyła mnie jak rzadko który utwór.

olo | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Trudna lektura, ale nie pozostawia czytelnika obojętnym. Opowiadania o wielkich wartościach, choć czasami pełne brutalnego opisu i języka, często nas drażnią. "Małe słońce" i "Miłość" i tytułowe opowiadanie długo nie dadzą mi spokoju.

Anna | 2016-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nike