Kubuś Puchatek i psychologowie

83-7301-057-2
kubuś puchatek, psychologia
popularnonaukowa
Róża_Bzowa

Kubuś Puchatek mieszkał zupełnie sam w lesie pod nazwiskiem pana Woreczko, a nazwisko to miał wypisane złotymi literami na tabliczce na drzwiach. Dlaczego "Woreczko"? I dlaczego złotymi literami? Czyżby to była mosiężna tabliczka na drzwiach gabinetu psychoterapeuty? Ano tak! John Tyerman Williams odkrywa nowe, nie zbadane dotychczas pokłady "Kubusia Puchatka" i "Chatki Puchatka". Udowadnia...

Ano tak! John Tyerman Williams odkrywa nowe, nie zbadane dotychczas pokłady "Kubusia Puchatka" i "Chatki Puchatka". Udowadnia niezbicie, że Puchatek, którego zdążyliśmy już poznać jako wielkiego filozofa ("Kubuś Puchatek i filozofowie") i maga ("Kubus Puchatek i nauki tajemne"), jest także wspaniałym psychoterapeutą, który nie tylko pomógł mieszkańcom Lasu pokonać problemy psychiczne, ale w swej bystrości wyprzedził także wiele teorii i szkół psychologicznych, które wyłoniły się długo po opublikowaniu opowieści o Puchatku...

[Dom wydawniczy Rebis, 2001]

iwka | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Książkę czyta się szybko, jednak momentami była dla mnie po prostu nudna.
Odniosłam przy tym wrażenie, że autor narzuca czytelnikowi swoje przekonania dotyczące psychologicznego geniuszu Kubusia Puchatka.
Nie podlega wątpliwości, że bohater ma wiele zasług, jednak autor zdaje się wyolbrzymiać niektóre z nich.
Pozycja ta nie zachwyciła mnie, jednak miło było przypomnieć sobie przygody bohaterów ze Stumilowego Lasu, co uświetniły zamieszczone ilustracje Sheparda.
Z cała sympatią do Kubusia Puchatka, raczej nie sięgnę po inne książki tegoż autora.

SanaeAiko | 2011-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 maja 2011

Po przeczytaniu tej książki można stwierdzić, że podobnie jak "Mały Książe", książki o Puchatku przedstawiają coś więcej niż tylko bajkę dla dzieci. I to o wiele więcej. Zaskakująca książka, która ukazuje niesamowite procesy psychologiczne, których zwykły czytelnik po Kubusiu Puchatku by się nie spodziewał.

mesia | 2016-08-13
Daria | 2016-01-01