Kronika filmu

Wydawnictwo: Kronika
83-86079-03-7
Barbara

Książka zawiera ponad 2000 artykułów informacyjnych, biogramów, filmografii, zestawienia tytułów nagrodzonych Oscarem, prezentacje laureatów festiwali w Cannes, Berlinie i Wenecji oraz dane dotyczące reżyserów, aktorów i operatorów filmowych.

| 2013-01-17

Ruchome obrazki

„Kronika filmu” pojawiła z okazji setnych urodzin sztuki filmowej. Charakterystyczna dla publikacji Wydawnictwa Kronika formuła edytorska ma się dobrze również i w tym wypadku. Powstała książka popularna, o charakterze przewodnikowo-encyklopedycznym, która spodoba się zwykłym miłośnikom kina, a i krytykom przyda się w pracy.

Układem treści rządzi chronologia. Pod każdą datą z dziejów kina zebrano najważniejsze dokonania artystyczne, techniczne i teoretyczne. Oznacza to, że znajdują się tu omówienia najsłynniejszych dzieł filmowych danego roku (selekcja, jak zawsze, nie każdego pewnie do końca zadowoli, ale trzeba przyznać, że uwzględnia wszystko to, co krytyka uznała za istotne dla rozwoju sztuki filmowej), kolejne osiągnięcia w dziedzinie artystycznych środków wyrazu (np. montaż, dźwięk, kolor) i w zakresie sprzętu filmowego (od kinematografu do rzeczywistości komputerowej), a także wydarzenia z zakresu wzajemnych oddziaływań sztuki i życia. W rezultacie książkę...

LordVaderJunior | 2017-04-28
Rezy | 2017-02-28