O radości

Wydawnictwo: Znak
radość
religia
ankoszek

Książka odpowiada na pytania co to jest radość, czy mamy powody do optymizmu i czy wierzącemu jest w życiu łatwiej, czy przeciwnie.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2004

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,306,O-radosci

allison | 2011-05-23
Przeczytana: 23 maja 2011

O tej książce z czystym sumieniem można powiedzieć: "Małe jest piękne".
Dawkowałam sobie lekturę przez kilka dni, bo dla mnie to była prawdziwa uczta duchowa: mądre refleksje o radości, szczęściu, zadowoleniu, sukcesie, ale i o smutku, nieszczęściu, pustce, nudzie oraz naszym wpływie na życie. Nawet jeśli niektóre myśli są nam znane czy wydają się oczywiste, zawsze warto sobie je przypomnieć, chociażby dlatego, że poprawiają samopoczucie:).
To lektura dla każdego: wierzącego, niewierzącego, zagubionego i poszukującego... (w dodatku lektura, do której chce się wracać i po której ma się ochotę sięgnąć po inne książki L. Knabita).
W tracie czytania wciąż gdzieś w oddali odzywała się myśl: gdyby chociaż połowa naszych duchownych była choć w połowie tak mądra, przystępna i dowcipna jak Ojciec Leon...

Mała książeczka, która przypomina, co jest w życiu ważne. To umiejętność cieszenia się drobiazgami, tym co się ma, a co często nie jest doceniane.
Bardzo pocieszająca, podnosząca na duchu, napisana prosto, ale z pasją. Mimo iż autorem jest zakonnik, to utwór dla każdego, gdyż ojciec Knabit patrzy na życie z wielkim podziwem dla każdego jego aspektu.
Trochę mi w tej afirmacji i optymizmie przypomina księdza Jana Twardowskiego.

Wojciech | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Warto się na chwilę zatrzymać. Zostawić wszystkie codzienne sprawy. Przyjrzeć się im z boku. Nabrać dystansu do samego siebie. Usłyszeć siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy moje życie jest radością? Jeżeli wszystko mnie przytłacza, to skąd wynika moje nastawienie?
Warto usłyszeć siebie, ten Boży głos, który dobiega z serca, z głębi. Wtedy w każdej sytuacji można doszukać się radości, bo mam świadomość tego, że wszystko ma sens.Często coś nie idzie po mojej myśli, ale to nie będzie trwać wiecznie. Może mnie zmienić. Wszystko ma jakiś sens.

Karolina | 2016-06-06
Przeczytana: 13 czerwca 2016