Rozmowy o miłości

o miłości
poradniki
Paulina

Inne wydania

"Rozmowy o miłości" to zbiór refleksji i medytacji, których celem jest przekonanie, że miłość jest bardzo piękną, ale zarazem trudną przygodą, która trwa przez całe życie, a w pełni rozkwitnie dopiero w ostatecznym spotkaniu z Bogiem-Miłością. Jest reakcją przeciw postawie tak wielu chłopców i dziewcząt, którzy traktują miłość jak przyjemną podróż. Autor zastosował niecodzienną formę...

Autor zastosował niecodzienną formę literacką. Jest to historia o tym, jak młody człowiek odwiedza regularnie mędrca, który powoli wprowadza go w odkrywanie miłości.

Krzysiek | 2016-09-02
Przeczytana: 01 września 2016

W miarę ciekawa narracja pomiędzy młodzieńcem ,a mędrcem.
Przybliża niektóre kwestie wiary chrześcijańskiej i miłości pięknej,ale i trudnej przygody ,odnajdywanej w małżeństwie lub rodzinie.
Wiele aspektów miłości ,której źródłem jest Bóg-Miłość.

Od tej książki,zaczęłam nałogowo czytać inne.Pełna jest mądrości życiowych,alegorii i porównań ,o tym,czym jest miłość.Lektura warta uwagi.

advena | 2014-11-23

Piękna, mądra, napisana poetyckim językiem, bo tak najlepiej ująć w słowa miłość. Można ją przeczytać od deski do deski, można też czytać fragmentami, dając sobie czas na refleksję. Ale przede wszystkim można do niej wracać, za każdym razem dając się zaskoczyć czymś nowym lub po prostu dla przypomnienia tego, co ważne.
Mój egzemplarz jest pozakreślany kolorowym pisakiem, bo książka jest pełna znaczących myśli i trafiających do serca metafor. To bardzo ważna dla mnie pozycja. Polecam wszystkim wrażliwym na piękno i szukającym prawdziwej, czystej miłości.

Agnieszka | 2012-04-26
Przeczytana: 2001 rok

"Jak symfonia potrzebuje każdej nuty
Jak książka potrzebuje każdego słowa
Jak dom potrzebuje każdej cegły
Jak ocean potrzebuje każdej kropli wody
Jak żniwo potrzebuje każdego ziarna zboża
tak cała ludzkość potrzebuje Ciebie,
tam gdzie jesteś
jedyny
a więc niezastąpiony"
/M.Quoist/

Wspaniała, wartościowa, delikatna i mądra książka, zawierająca wiele myśli i prawd ubranych w piękne słowa.

Natalia MJ | 2011-07-19

Książka wprowadza nas w świat wartości w nietypowy sposób. Skłania do przemyśleń. Jest kwintesencją tego, co naprawdę ważne. Uświadamia, że seks to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność, wynikająca właśnie z miłości i troski o ukochana osobę. Bardzo dobra na prezent dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość.

Przeczytane, i to nie raz, a fragmenty tej książki krążyły wśród nas jako "złote myśli".

Paulina | 2010-05-03
Przeczytana: 22 maja 2010

Trudna, ale czy rozmowy o miłości kiedykolwiek były łatwe?

Magdalena Faszcza | 2012-02-04

Bardzo mądra książka,przeczytana wiele razy,wielokrotne powroty do "złotych myśli".polecam

Maria_F | 2016-11-05
agggrescik | 2016-10-24