Okładka książki Patologie społeczne

PWN
978-83-01-15327-4
typ
papier
6.68 (44 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Interdyscyplinarny podręcznik przedstawia patologie, stereotypy i uprzedzenia oraz mawia takie zjawiska społeczne jak: * przestępstwa z nienawiści rasizm, terroryzm * samobójstwa * uzależnienia alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard * patologie seksualne prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo * agresja szczególnie...

* przestępstwa z nienawiści
rasizm, terroryzm
* samobójstwa
* uzależnienia
alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard
* patologie seksualne
prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo
* agresja
szczególnie wśród dzieci i młodzieży
* wykluczenie społeczne
bezdomność (w tym dzieci), bezrobocie, mobbing
* patologia instytucji.

Autorka odwołuje się do głównych teorii socjologicznych i psychologicznych w wyjaśnianiu mechanizmów zachowań dewiacyjnych (np. teorii stygmatyzacji Beckera, konfliktu kultur Cohena, agresywności młodzieży Clowarda i Ohlina).

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
virginia75 | 2013-12-03

Jako osoba zainteresowana ciemną stroną natury człowieka ta książkę bardzo dokładnie przestudiowałam. Nie powiem - jest dość dobra. Autorka postarała się o konkretne źródła, wzbogacenie tego co dała do rąk czytelnikowi historycznymi ciekawostkami na temat prezentowanych zjawisk jak i zrozumiały nawet dla zupełnego laika język.

Sophie | 2013-05-06

Kompendium wiedzy na tematy resocjalizacyjne. Bardzo często do niej zaglądam ze względu na tematykę studiów. Idealna do nauki, zagłębienia się w tajniki patologii społecznych i ciemnych stron życia ;)

wild_animal | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Książka podobała mi się do str. 163, gdzie autorka twierdzi, że Bob Dylan nie żyje.. i to już szmat czasu, od lat 60, 70. Cos chyba nie tak, bo żyje, i ma się dobrze.

Roksanna | 2014-08-19

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica