Okładka książki Patologie społeczne

Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15327-4
typ
papier
6,67 (49 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Interdyscyplinarny podręcznik przedstawia patologie, stereotypy i uprzedzenia oraz mawia takie zjawiska społeczne jak: * przestępstwa z nienawiści rasizm, terroryzm * samobójstwa * uzależnienia alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard * patologie seksualne prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo * agresja ...

* przestępstwa z nienawiści
rasizm, terroryzm
* samobójstwa
* uzależnienia
alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard
* patologie seksualne
prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo
* agresja
szczególnie wśród dzieci i młodzieży
* wykluczenie społeczne
bezdomność (w tym dzieci), bezrobocie, mobbing
* patologia instytucji.

Autorka odwołuje się do głównych teorii socjologicznych i psychologicznych w wyjaśnianiu mechanizmów zachowań dewiacyjnych (np. teorii stygmatyzacji Beckera, konfliktu kultur Cohena, agresywności młodzieży Clowarda i Ohlina).

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
virginia75 | 2013-12-03

Jako osoba zainteresowana ciemną stroną natury człowieka ta książkę bardzo dokładnie przestudiowałam. Nie powiem - jest dość dobra. Autorka postarała się o konkretne źródła, wzbogacenie tego co dała do rąk czytelnikowi historycznymi ciekawostkami na temat prezentowanych zjawisk jak i zrozumiały nawet dla zupełnego laika język.

Sophie | 2013-05-06

Kompendium wiedzy na tematy resocjalizacyjne. Bardzo często do niej zaglądam ze względu na tematykę studiów. Idealna do nauki, zagłębienia się w tajniki patologii społecznych i ciemnych stron życia ;)

wild_animal | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Książka podobała mi się do str. 163, gdzie autorka twierdzi, że Bob Dylan nie żyje.. i to już szmat czasu, od lat 60, 70. Cos chyba nie tak, bo żyje, i ma się dobrze.

Wojtek | 2014-10-02

Doskonała i ważna. Jeżeli interesujesz się problemami społecznymi to musisz ją mieć.

Natalia | 2015-01-19

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku