Patologie społeczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15327-4

Interdyscyplinarny podręcznik przedstawia patologie, stereotypy i uprzedzenia oraz mawia takie zjawiska społeczne jak: * przestępstwa z nienawiści rasizm, terroryzm * samobójstwa * uzależnienia alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard * patologie seksualne prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo * agresja ...

* przestępstwa z nienawiści
rasizm, terroryzm
* samobójstwa
* uzależnienia
alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard
* patologie seksualne
prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo
* agresja
szczególnie wśród dzieci i młodzieży
* wykluczenie społeczne
bezdomność (w tym dzieci), bezrobocie, mobbing
* patologia instytucji.

Autorka odwołuje się do głównych teorii socjologicznych i psychologicznych w wyjaśnianiu mechanizmów zachowań dewiacyjnych (np. teorii stygmatyzacji Beckera, konfliktu kultur Cohena, agresywności młodzieży Clowarda i Ohlina).

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
virginia75 | 2013-12-03

Jako osoba zainteresowana ciemną stroną natury człowieka ta książkę bardzo dokładnie przestudiowałam. Nie powiem - jest dość dobra. Autorka postarała się o konkretne źródła, wzbogacenie tego co dała do rąk czytelnikowi historycznymi ciekawostkami na temat prezentowanych zjawisk jak i zrozumiały nawet dla zupełnego laika język.

Sophie | 2013-05-06

Kompendium wiedzy na tematy resocjalizacyjne. Bardzo często do niej zaglądam ze względu na tematykę studiów. Idealna do nauki, zagłębienia się w tajniki patologii społecznych i ciemnych stron życia ;)

wild_animal | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Książka podobała mi się do str. 163, gdzie autorka twierdzi, że Bob Dylan nie żyje.. i to już szmat czasu, od lat 60, 70. Cos chyba nie tak, bo żyje, i ma się dobrze.

Wojtek Kłębczyk | 2014-10-02

Doskonała i ważna. Jeżeli interesujesz się problemami społecznymi to musisz ją mieć.

kasiamaja | 2016-03-31
Przeczytana: 2016 rok