Okładka książki Patologie społeczne

PWN
978-83-01-15327-4
typ
papier
6,72 (46 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Interdyscyplinarny podręcznik przedstawia patologie, stereotypy i uprzedzenia oraz mawia takie zjawiska społeczne jak: * przestępstwa z nienawiści rasizm, terroryzm * samobójstwa * uzależnienia alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard * patologie seksualne prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo * agresja szczególnie...

* przestępstwa z nienawiści
rasizm, terroryzm
* samobójstwa
* uzależnienia
alkoholizm, narkomania, uzależnienie od komputera, hazard
* patologie seksualne
prostytucja, pedofilia, dziecięca pornografia, kazirodztwo
* agresja
szczególnie wśród dzieci i młodzieży
* wykluczenie społeczne
bezdomność (w tym dzieci), bezrobocie, mobbing
* patologia instytucji.

Autorka odwołuje się do głównych teorii socjologicznych i psychologicznych w wyjaśnianiu mechanizmów zachowań dewiacyjnych (np. teorii stygmatyzacji Beckera, konfliktu kultur Cohena, agresywności młodzieży Clowarda i Ohlina).

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
virginia75 | 2013-12-03

Jako osoba zainteresowana ciemną stroną natury człowieka ta książkę bardzo dokładnie przestudiowałam. Nie powiem - jest dość dobra. Autorka postarała się o konkretne źródła, wzbogacenie tego co dała do rąk czytelnikowi historycznymi ciekawostkami na temat prezentowanych zjawisk jak i zrozumiały nawet dla zupełnego laika język.

Sophie | 2013-05-06

Kompendium wiedzy na tematy resocjalizacyjne. Bardzo często do niej zaglądam ze względu na tematykę studiów. Idealna do nauki, zagłębienia się w tajniki patologii społecznych i ciemnych stron życia ;)

wild_animal | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Książka podobała mi się do str. 163, gdzie autorka twierdzi, że Bob Dylan nie żyje.. i to już szmat czasu, od lat 60, 70. Cos chyba nie tak, bo żyje, i ma się dobrze.

Wojtek | 2014-10-02

Doskonała i ważna. Jeżeli interesujesz się problemami społecznymi to musisz ją mieć.

Roksanna | 2014-08-19

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,