Patologie społeczne i problemy społeczne

Okładka książki Patologie społeczne i problemy społeczne Irena Pospiszyl
Okładka książki Patologie społeczne i problemy społeczne
Irena Pospiszyl Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe Scholar
2023-04-06
2008-01-01
patologie społeczne

Okładka książki Psychologia akademicka. Podręcznik. Tom 2 Anna Izabela Brzezińska, Lidia Cierpiałkowska, Dariusz Doliński, Anna Grabowska, Halina Grzymała Moszczyńska, Piotr Jaśkowski, Anna Kwiatkowska, Władysław Jacek Paluchowski, Helena Sęk, Jan Strelau, Bogdan Wojciszke, Marina Zalewska, Beata Ziółkowska
Psychologia ak... Anna Izabela Brzezi...
Okładka książki Psychologia społeczna Robin M. Akert, Elliot Aronson, Timothy D. Wilson
Psychologia sp... Robin M. Akert, Ell...
Okładka książki Psychologia moje hobby Julia Berryman, David Hargreaves, Kevin Howells, Elizabeth M. Ockleford
Psychologia mo... Julia Berryman, Dav...
Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Psychopatologia David L. Rosenhan, ...

Jest w niej poruszone tyle problemów, w sposób jasny i czytelny. Na pierwszy rzut oka wydaje się być ogromna, niczym encyklopedia. Jednak każdy rozdział jest zbudowany z najważniejszych i najpotrzebniejszych informacji. Tematy poruszane w książce:
- Patologia społeczna
- Ekshibicjonizm emocjonalny
- Prostytucja
- Patologie społeczne, pedofilia, kazirodztwo
- Handel ludźmi
- Wykluczenie społeczne, mobbing, bezdomność, dzieci ulicy
- Patologia instytucji, korupcja
- Zagrożenia środowiska naturalnego.
Oceniłam tę książkę wysoko, ponieważ nie spotkałam się jeszcze z książką, która zawiera tyle informacji na tak wiele tematów.

- Patologia społeczna
- Wybrane teorie dewiacji
- Stereotypy, uprzedzenia społeczne
- Terroryzm
- Samobójstwo
- Agresja i...

Powoływanie się na badania Kinseya, jako na wiarygodne źródło informacji uważam za całkowicie nie do przyjęcia.

Bardzo dobra publikacja. Zawiera wiele ciekawych opisów patologii społecznych, próbę wyjaśnienia tych zjawisk, regulacje prawne,psychologiczne aspekty, badania, statystyki, przykłady z życia, skutki dla społeczeństwa i jednostek. Dowiedziałem się z niej wiele ciekawych informacji. Moim zdaniem każdy powinien znać zawartość tej lub podobnej publikacji, o tej tematyce.

Kompendium wiedzy na tematy resocjalizacyjne. Bardzo często do niej zaglądam ze względu na tematykę studiów. Idealna do nauki, zagłębienia się w tajniki patologii społecznych i ciemnych stron życia ;)

Książka podobała mi się do str. 163, gdzie autorka twierdzi, że Bob Dylan nie żyje.. i to już szmat czasu, od lat 60, 70. Cos chyba nie tak, bo żyje, i ma się dobrze.

Doskonała i ważna. Jeżeli interesujesz się problemami społecznymi to musisz ją mieć.

• Psychologia
  • Studia
  • Pedagogika
  • Resocjalizacja
  • Społeczna

Dodaj cytat z książki Patologie społeczne i problemy społeczne