Zgłosuj na książki roku 2017

Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-1895-6
socjologia, społeczeństwo
Booka

Mija dziesięć lat od premiery Socjologii. Analizy Społeczeństwa. Ten oryginalny, nowoczesny, przystępnie i interesująco napisany polski podręcznik socjologii stał się największym akademickim bestsellerem w Polsce i przebojem zdobył pierwszą pozycję wśród podręczników do nauczania do socjologii. Przygotowane przez autora nowe wydanie sprawia, że Socjologia. Analiza społeczeństwa będzie nie...

Przygotowane przez autora nowe wydanie sprawia, że Socjologia. Analiza społeczeństwa będzie nie tylko najlepszym z nich, ale także najaktualniejszym. Piotr Sztompka przejrzał i znacznie rozszerzył pierwotną wersję podręcznika, dopisując m. in. nowe rozdziały i wzbogacając książkę o nowe fotografie.

Socjologia. Analiza Społeczeństwa obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy występujące w społeczeństwie globalnym. Jego celem jest prezentacja pojęć, kategorii i modeli teoretycznych stosowanych w socjologii współczesnej.

Książkę uzupełniają liczne diagramy i wykresy, biogramy wybitnych socjologów, bibliografia, słownik pojęć, liczne fotografie oraz test sprawdzający nabyte wiadomości, ma dopomóc w kształtowaniu niezbędnej dziś każdemu socjologicznej wyobraźni. Jest ona adresowana do wszystkich zainteresowanych problematyką życia społecznego, a zwłaszcza do studentów socjologii i innych kierunków nauk społecznych, ekonomicznych czy humanistycznych.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3306,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/files/covers/card/topBig/Sz...»

nieperfekcyjnie | 2010-11-14

Książkę przeczytałam fragmentarycznie, ponieważ jest bardzo obszerna. Od razu zauważyłam, że jest napisana przystępnym językiem. Autor przybliża nam wiele zagadnień, szczegółowo tłumacząc, porównując i zestawiając z życiowymi sytuacjami. Wielki plus za to, że nawet posługując się naukowymi pojęciami, stara się ukazać wszystko tak, aby było zrozumiałe dla każdego.

Karolina | 2011-07-06
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Przeczytana od deski do deski, niekoniecznie z własnej woli i chęci, a raczej okoliczności egzaminacyjnych, de facto niezbyt przyjemnych.

Książka aż nadto rozwlekła i szczegółowa. Plusem jest jasny, przejrzysty język i wielość przykładów. Polecam przede wszystkim zainteresowanym socjologią. Dla pozostałych książka może okazać się przydługawa i niestrawna, dlatego lepiej w takich sytuacjach czytać ją fragmentarycznie.

Katrina | 2014-03-17

Ciężko mi jednoznacznie ocenić:
- jasne wprowadzenie do socjologii
- dobrze wytłumaczone zagadnienia wraz z przykładami
- momentami autor powtarza ciągle te same zwroty/ definicje, jest to męczące

ghaia | 2014-01-07
Na półkach: Socjologia, Przeczytane

Miałam problem z oceną. Sądzę, ze dla laików to może być dobre wprowadzenie - wszystko jest tłumaczone bardzo powoli, na przykładach. Ale dla kogoś, kto już cokolwiek o socjologii słyszał, tłumaczenie w kółko tego samego i podrzucanie kolejnych definicji oraz not biograficznych może być rozczarowujące.

Damian | 2013-04-10
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobry, przystępny, świetnie wydany (ZNAK!) podręcznik socjologii, który mogą czytać nie tylko studenci tej dyscypliny (raczej z racji smutnego obowiązku ;), ale także ludzie fragmentarycznie interesujący się socjologią bądź po prostu czytający z motywacji całkowicie hobbystycznych.

Na pierwszym roku Resocjalizacji miałem do wyboru dwie książki mówiące o Socjologi, Sztompke i Baumana, wybrałem pozycję numero uno i w sumie nie żałuję, nie była to pozycja z którą chętnie się zapoznawałem ale przebrnąłem i pozyskałem wiedzę potrzebną mi do egzaminów (które zdałem xD) :)

Michał Głowacz | 2017-09-28

Podręcznik akademicki dla I roku socjologii. Stanowi wyłącznie wprowadzenie do tej dyscypliny naukowej. Wywiązuje się z tego zadania dobrze - jest zrozumiały. Oznacza to, że może po niego sięgnąć każdy człowiek z ulicy! Gdyby tylko, z jakichś względów, miał taką potrzebę...

Weronika | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, Studia

Książka napisana przystępnym językiem. Na bardzo dużego plusa zasługuje również fakt, iż po każdym rozdziale autor zamieszcza słowniczek najważniejszych pojęć.

Bardzo przystępne wprowadzenie do socjologii.

Olusia | 2010-11-05

pierwszy "ukochany" podręcznik