Obieg i ochrona dokumentów w zarządzaniu jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem informacji

Wydawnictwo: Difin
978-83-7251-864-4
biznes, finanse

Książka przedstawia spójny system obiegu i ochrony dokumentów w trzech modułach organizacyjnych: zarządzania jakością (zgodnego z ISO 9001), zarządzania środowiskiem (ISO 14001) i zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27001). Szczególne miejsce w przedstawionym systemie zajmują procedury przydzielania i cofania dostępu do pracy ze sprzętem, dokumentami i programami. Ponadto...

w przedstawionym systemie zajmują procedury przydzielania i cofania dostępu do pracy ze sprzętem, dokumentami i programami. Ponadto zaprezentowanoakty prawne związane z dokumentami elektronicznymi, odniesiono się do podpisu elektronicznego i Infrastruktury Klucza Publicznego. Przedstawiono przykładowy obieg kilkunastu elektronicznych dokumentów biznesowych w systemie zarządzania dokumentami. Mogą one wspomagać modelowanie procesów biznesowych w przedsiębiorstwie, a użyte symbole gra?czne odpowiadają popularnym notacjom opisu procesów. Zaproponowane rozwiązania pozwalają koncentrować się na dozwolonych, a nie na zakazanych technologiach. Autor projektował i wdrożył systemy ewidencji i rozliczania produkcji i usług, rachunek kosztów jakości, systemy budżetowania kosztów i przychodów oraz systemy ochrony danych zgodne
z ustawą o ochronie danych osobowych. Uczestniczył w projekcie i wdrożeniu systemu zarządzania jakością zgodnego z ISO 9002, w którym pełnił funkcję audytora wewnętrznego.