Zasady obiegu i ochrony dokumentów

Wydawnictwo: Difin
83-7251-684-7
biznes, finanse

Książka przedstawia proces integracji dokumentów i danych, z którymi każde przedsiębiorstwo ma do czynienia, zarówno w formie tradycyjnej, jak i w postaci elektronicznej. Autorzy przedstawili wymagania prawne dotyczące zasad przetwarzania danych i sposobu prowadzenia dokumentacji przez przedsiębiorców. Kompleksowo i logicznie omówili za pomocą instrukcji ramy organizacyjne umożliwiające...

Autorzy przedstawili wymagania prawne dotyczące zasad przetwarzania danych i sposobu prowadzenia dokumentacji przez przedsiębiorców. Kompleksowo i logicznie omówili za pomocą instrukcji ramy organizacyjne umożliwiające zaprojektowanie i wdrożenie zasad obiegu i ochrony dokumentów.

W różnych formach opisali: obieg dokumentów księgowych, kontrolę wewnętrzną, użytkowane programy informatyczne, uprawnienia i obowiązki użytkowników, co z pewnością zainteresuje pracowników merytorycznych z różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa, księgowych, głównych księgowych, dyrektorów finansowych.

Autorzy całościowo traktują sprawy bezpieczeństwa, przedstawiają procedury: kto, z jakimi uprawnieniami i w jaki sposób może posiadać dostęp do systemu.