Coaching. Poprowadź Swoją Drużynę Ku Zwycięstwu

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

Czy twoi podwładni w pełni wykorzystują swój potencjała Czy twój zespół a być może jest to grupa pracowników, być może grupa studentów, a być może twoja rodzina a wspina się na wyżyny swoich możliwościa Don Shula, legenda NFL, i Ken Blanchard, konsultant cieszący się ogromnym uznaniem połączyli siły, by w książce Każdy jest trenerem przedstawić swoje sekrety dotyczące inspirowania innych do osiągania wielkich rzeczy. Filozofię przedstawioną w książce można sprowadzić do prostego skrótu, odwołującego się do najważniejszych zasad skutecznego przywództwa: C a conviction-driven, czyli wierność przekonaniom Nigdy nie rezygnuj ze swoich przekonań! O a overlearning, czyli nieustanne uczenie się ćwicz aż do osiągnięcia doskonałości! A a audible-ready, czyli reagowanie na zmiany sytuacji zmieniaj plan, jeśli sytuacja tego wymaga! C a consistency, czyli konsekwencja w działaniu Reaguj w sposób przewidywalny! H a honesty-based, czyli uczciwość zamieniaj słowa w czyny! Na końcu książki zamieszczony został test umożliwiający dokonanie oceny poziomu własnych kompetencji coachingowych. Każdy jest trenerem to książka, która pomoże ci odkryć w sobie pierwiastek doskonałości. Shula i Blanchard, naprawdę zgrany duet, razem wyjaśniają istotę założeń składających się na powyższy skrót. Najpierw Shula wyjaśnia, jak zasady te przekładają się na pracę na boisku, a później Blanchard tłumaczy, jak może je wykorzystać lider.

Michał Malinowski | 2015-03-02
Alan Czujkowski | 2012-12-08