Noc myśliwego

Tłumaczenie: Robert Lipski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dobra powieść". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The night of the hunter
83-7470-001-7
Daniel

Legendarna powieść pamiętna z... najsłynniejszej filmowej roli Roberta Mitchuma. O takich dziełach zwykło się mówić: kultowe...

LelandLester | 2016-03-22

Jest pewna rymowanka („Jedna kreska, dwie i trzy! Kreska czwarta, piąta, szósta! Zaraz kat mu zamknie usta. W sumie jest tych kresek siedem i już dynda złodziej jeden!”) tak ochoczo śpiewana przez młodych mieszkańców miasteczka i pewien rysunek na murze nieopodal rodziny, która nie ma już ojca i męża. A jego osierocone dzieci same chcą ją śpiewać razem z innymi („ bo brzmi bardzo melodyjnie i przy tej muzyce można nawet zatańczyć”), choć wcale nie zdają sobie sprawy z okrutnego kontekstu. Ciężar, jaki spada na dzieci doskonale widać nie tylko na początku książki, ale także pod koniec, przy zachowaniu John’a i jego kłopotach z realną oceną zdarzeń. Kto by w takich okolicznościach nie stracił poczucia rzeczywistości?

Ben Harper zostaje skazany na stryczek po tym, jak obrabował bank i zabił dwóch ludzi. Zanim trafia w ręce policji, chowa łup i powierza swoim małym dzieciom jego największą tajemnicę, której nikomu mają nie zdradzić. O schowanych pieniądzach dowiaduje się też...

Tara | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Na samym początku nieco mnie przynudzała, dopiero po przeczytaniu 1/3 zaczęło się robić ciekawie. Idealnie pokazuje ludzką chciwość i pociąg do pieniędzy. Człowiek jest w stanie zrobić wszystko byleby dostać kupę forsy ale co się stanie kiedy na trop ukrytej gotówki wpadnie psychopata skrywający się pod postacią Sługi Bożego?
Czytało się ją całkiem szybko i przyjemnie.

doc19 | 2015-09-15
Madzia_16 | 2015-04-02