Zatoka trujących jabłuszek

Cykl: Klub Mało Używanych Dziewic (tom 3)
Wydawnictwo: Sol
linka

Inne wydania

ZATOKA TRUJĄCYCH JABŁUSZEK – istnieje naprawdę, w przeciwieństwie do Klubu Mało Używanych Dziewic, który ożył tylko na kartach książek Moniki Szwai. Jego „matki założycielki” zdobyły sobie wszakże taką sympatię Czytelników, jakby były najprawdziwsze w świecie. Czy to znaczy, że takie „dziewice” drzemią w wielu z nas? Że - podobnie jak one – wiemy, co w życiu jest najważniejsze i że niekoniecznie jest to zrobienie kariery za wszelką cenę? Że umiemy, a przynajmniej próbujemy dostrzegać piękno w świecie – takim, jaki jest? Że ciągnie nas do drugiego człowieka? Że staramy się po prostu być szczęśliwymi ludźmi?...

źródło opisu: http://wydawnictwosol.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/

Marlena | 2014-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacji powieści Klub Mało Używanych Dziewic i Dziewice, do boju!
Agnieszka w swoim liceum zaczyna mieć kłopoty. Jedna z uczennic jest w ciąży, informacja dostaje się do telewizji i prasy, a Agnieszka zostaje oskarżona o nakłanianie do aborcji.
Alina jest zakochana w Marcinie, nie ma jednak pewności czy powinna za niego wyjść. Jej córka Jaga, wraz z córką Marcina, Niką, marzą, aby ich rodzice się pobrali i zamieszkali razem.
Marcelina wychowuje córeczkę Krzysię-Marysię. Mieszka z Edwardem Bronikowskim, On całkowicie pochłonięty jest swoim ornitologicznym hobby.
Michalina jest w ciąży z Grzegorzem. Biorą skromny ślub, proszą, by goście weselni nie kupowali im prezentów, lecz przeznaczą pieniądze na jakiś szlachetny cel. Jeden z gości jednak robi im prezent i ofiarowuje kupon totolotka. Goście weselni wypełniają go wspólnie i wkrótce okazuje się, że wygrali. Pieniądze zostają przeznaczone na wspólną wycieczkę na Karaiby. W rejs udaje się 18 osób.
Agnieszka, Alina, Michalina i...

| 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Trzecia część Klubu Mało Używanych Dziewic. Niestety muszę zgodzić się z większością osób, że najsłabsza (co nie zmienia faktu, że przyjemnie się ją czytało).
Książka typowo na rozluźnienie i umilenie sobie wieczoru.
U naszych bohaterek wciąż coś się dzieje, na scenę wkracza też nieprzeciętna Liliana-mama Bronika. Na początku myślałam, że to taka wymuszona kolejna część książki, pisana pod publikę, ale tutaj muszę zwrócić honor Autorce. Książka jest przemyślana i fajnie (jak to u dziewic bywa) ŻYWIOŁOWO rozwiązuje wszystkie problemy naszych Dziewic. Oczywiście HAPPY ENDem :D

Polecam i życzę przyjemnej lektury
Anka

Justyna Antoniewicz | 2015-08-24

Zatoka trujących jabłuszek to wspaniała, lekka i przyjemna książka poprawia nastrój doskonała na relaks przyjemnie się czyta.

Nikto | 2015-10-25
Na półkach: Przeczytane, Rok - 2015
Przeczytana: 16 czerwca 2015

'' Zatokę trujących jabłuszek '' czytałam na wyjeździe.Skończyły mi się moje więc zaczęłam czytać to co akurat było pod ręką.Może dlatego że nie czytałam wcześniejszych części tego tryptyku,a może dlatego że w jakiś sposób '' wyrosłam'' z Pani Moniki Szwaji,ta książka mnie zwyczajnie znudziła.Na początku było jakoś tak melancholijnie,infantylnie i nudnawo.Nawet przez moment pomyślałam że czytam o jakichś nastoletnich dziewczynach.Potem dopiero dotarło do mnie że jedna z nich jest dyrektorką prywatnej szkoły i że to są kobiety ,a nie dziewczyny już.Potem zrobiło się trochę ciekawiej,zwłaszcza przez wątek dziewczyny w ciąży i napastliwości mediów.Który to wątek szkoda że został tak beznadziejnie zakończony.A potem jak już popłynęli w swój wygrany rejs ,znowu zrobiło się nudno.Plus jest taki,że książka napisana jest prostym językiem ,więc czyta się dobrze.Kto więc lubi tego typu powieści i tę autorkę ,nie zawiedzie się.

wiola1965 | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

"Zatoka trujących jabłuszek" to trzecia część przygód czterech bohaterek "Klubu mało używanych dziewic" i " Dziewice do boju". Niestety jak dla mnie najsłabsza. Myślę, że często tak bywa, że pierwsza część jest najlepsza, a w każdej następnej jest coraz mniej fajnych pomysłów na kontynuację przygód. Mimo tego czyta się fajnie. "

Małgosia | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Jak miło było podróżować z KMUD po Karaibach! Tym bardziej, że zaledwie 5 miesięcy temu sama tam byłam i wiem jak smakują machi machi, krewetki itp. morskie żyjątka.
A dziewice? Cały czas w boju! Ale już nie samotne, tylko zakochane, z wzajemnością, otoczone całą masą ludzi życzliwych i przyjacielskich.
Nie brakuje oczywiście trudnych tematów, jak niechciana ciąża nastolatki, depresja Marceli, czy zawiść i pazerność ludzka. Ale wszystko to podane z największym kunsztem, delikatnością i zrozumieniem tematu.
Szkoda tylko, że coraz mniej książek autorki pozostało mi do przeczytania...

izabela81 | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 20 października 2013

To trzeci tom „Klubu mało używanych dziewic”. Akcja dzieje się na egzotycznych Karaibach, a dokładniej na Wyspach Dziewiczych.
Autorka porusza sprawę ciąży nieletniej uczennicy, przejścia z obrońcami życia, problemy dzieci wychowywanych przez dziadków, bo rodzice kelnerują czy zmywają za granicą, albo nawet jeśli są w domu, to na tyle pochłonięci pracą, że dzieci wychowuje pomoc domowa. Monika Szwaja uświadamia nam, że ważniejsze od pogoni za forsą są dobre relacje rodziców z dziećmi, okazane im serce i zainteresowanie. Zatoka Trujących Jabłuszek istnieje naprawdę!

Agnieszka | 2013-03-27

Powieść "Zatoka Trujących Jabłuszek" jest trzecią częścią trylogii opowiadającej o perypetiach Klubu Mało Używanych Dziewic, w którego skład wchodzą nasze główne bohaterki: Agnieszka, Alina, Michalina i Marcelina - bardzo sympatyczne panie o okolicach czterdziestki. Mimo, że nie czytałam poprzednich opowiadań, to bardzo szybko zorientowałam się w historii bohaterek i z zapartym tchem śledziłam ich losy.

Akcja książki zaczyna się w Szczecinie, a kończy w...ale po kolei!
Agnieszka, jedna z członkiń Klubu Mało Używanych Dziewic, zakłada prywatne liceum i rozpoczyna swą karierę jako jego dyrektorka. Jej ukochany mąż - Jerzy, bardzo ją wspiera w życiu zawodowym jak i prywatnym. Tworzą bardzo zgraną parę.

Druga z par przedstawionych w opowiadaniu - Michalina i Grzegorz (etatowy lekarz psychiatra Klubu), właśnie biorą ślub. Przyjaciele postanawiają podarować im w prezencie ślubnym los na loterię totolotka i chyba nie muszę zaznaczać, że sami obstawiają szczęśliwe liczby. Kupon okazuje...

Magdalena Dorobisz | 2017-03-05
Przeczytana: 03 marca 2017

To już kolejna część przygód Klubu Mało Używanych Dziewic. Tym razem Agnieszka i Jerzy otwierają swoją szkołę i rozpoczynają rok szkolny, Michalina i Grzegorz biorą ślub, a z Marceliną i Bronikiem zamieszkuje jego mama. Z początku wszystko świetnie się układa, ale po jakimś czasie pojawiają się problemy. Agnieszka i Alina zaczynają się zastanawiać nad swoimi związkami, a co gorsza okazuje się, że jedna z uczennic w szkole Agnieszki jest w ciąży. Sprawa wychodzi poza mury szkoły, pojawiają się głodni sensacji dziennikarze i do tego jeszcze obrońcy życia. Podoba mi się jak Agnieszka radzi sobie z tą sytuacją, a przede wszystkim to, że szanuje swoją uczennicę oraz jej decyzje i nie przekazuje informacji o jej ciąży dziennikarzom. Po tym trudnym początku Klub z przyległościami wybiera się na krótkie, świąteczne wakacje na Karaiby, które fundują państwo Wrońscy za pieniądze wygrane w totolotka, którego wspólnie wypełnili na ślubie. Wspólne wakacje zbliżają wszystkich do siebie i...

asia_32 | 2010-04-13
Przeczytana: styczeń 2009

Świetnie napisana powieść dla kobiet i nie tylko.Lekko,z humorem,poruszająca problemy z jakimi stykamy się na co dzień.Gorąco polecam pozostałe części Zatoki oraz inne książki pani Moniki.