Zatoka trujących jabłuszek

Cykl: Klub Mało Używanych Dziewic (tom 3)
Wydawnictwo: Sol
linka

Inne wydania

ZATOKA TRUJĄCYCH JABŁUSZEK – istnieje naprawdę, w przeciwieństwie do Klubu Mało Używanych Dziewic, który ożył tylko na kartach książek Moniki Szwai. Jego „matki założycielki” zdobyły sobie wszakże taką sympatię Czytelników, jakby były najprawdziwsze w świecie. Czy to znaczy, że takie „dziewice” drzemią w wielu z nas? Że - podobnie jak one – wiemy, co w życiu jest najważniejsze i że niekoniecznie jest to zrobienie kariery za wszelką cenę? Że umiemy, a przynajmniej próbujemy dostrzegać piękno w świecie – takim, jaki jest? Że ciągnie nas do drugiego człowieka? Że staramy się po prostu być szczęśliwymi ludźmi?...

źródło opisu: http://wydawnictwosol.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/

Marlena | 2014-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacji powieści Klub Mało Używanych Dziewic i Dziewice, do boju!
Agnieszka w swoim liceum zaczyna mieć kłopoty. Jedna z uczennic jest w ciąży, informacja dostaje się do telewizji i prasy, a Agnieszka zostaje oskarżona o nakłanianie do aborcji.
Alina jest zakochana w Marcinie, nie ma jednak pewności czy powinna za niego wyjść. Jej córka Jaga, wraz z córką Marcina, Niką, marzą, aby ich rodzice się pobrali i zamieszkali razem.
Marcelina wychowuje córeczkę Krzysię-Marysię. Mieszka z Edwardem Bronikowskim, On całkowicie pochłonięty jest swoim ornitologicznym hobby.
Michalina jest w ciąży z Grzegorzem. Biorą skromny ślub, proszą, by goście weselni nie kupowali im prezentów, lecz przeznaczą pieniądze na jakiś szlachetny cel. Jeden z gości jednak robi im prezent i ofiarowuje kupon totolotka. Goście weselni wypełniają go wspólnie i wkrótce okazuje się, że wygrali. Pieniądze zostają przeznaczone na wspólną wycieczkę na Karaiby. W rejs udaje się 18 osób.
Agnieszka, Alina, Michalina i...

Siostra_Kopciuszka | 2017-07-18

'' Zatokę trujących jabłuszek '' czytałam na wyjeździe . Skończyły mi się moje więc zaczęłam czytać to co akurat było pod ręką . Może dlatego że nie czytałam wcześniejszych części tego tryptyku , a może dlatego że w jakiś sposób '' wyrosłam'' z Pani Moniki Szwaji , ta książka mnie zwyczajnie znudziła . Na początku było jakoś tak melancholijnie , infantylnie i nudnawo . Nawet przez moment pomyślałam że czytam o jakichś nastoletnich dziewczynach . Potem dopiero dotarło do mnie że jedna z nich jest dyrektorką prywatnej szkoły i że to są kobiety , a nie dziewczyny już . Potem zrobiło się trochę ciekawiej , zwłaszcza przez wątek dziewczyny w ciąży i napastliwości mediów . Który to wątek szkoda że został tak beznadziejnie zakończony . A potem jak już popłynęli w swój wygrany rejs , znowu zrobiło się nudno . Plus jest taki , że książka napisana jest prostym językiem , więc czyta się szybko . Kto więc lubi tego typu powieści i tę autorkę , nie zawiedzie się .

| 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Trzecia część Klubu Mało Używanych Dziewic. Niestety muszę zgodzić się z większością osób, że najsłabsza (co nie zmienia faktu, że przyjemnie się ją czytało).
Książka typowo na rozluźnienie i umilenie sobie wieczoru.
U naszych bohaterek wciąż coś się dzieje, na scenę wkracza też nieprzeciętna Liliana-mama Bronika. Na początku myślałam, że to taka wymuszona kolejna część książki, pisana pod publikę, ale tutaj muszę zwrócić honor Autorce. Książka jest przemyślana i fajnie (jak to u dziewic bywa) ŻYWIOŁOWO rozwiązuje wszystkie problemy naszych Dziewic. Oczywiście HAPPY ENDem :D

Polecam i życzę przyjemnej lektury
Anka

Justyna Antoniewicz | 2015-08-24

Zatoka trujących jabłuszek to wspaniała, lekka i przyjemna książka poprawia nastrój doskonała na relaks przyjemnie się czyta.

wiola1965 | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

"Zatoka trujących jabłuszek" to trzecia część przygód czterech bohaterek "Klubu mało używanych dziewic" i " Dziewice do boju". Niestety jak dla mnie najsłabsza. Myślę, że często tak bywa, że pierwsza część jest najlepsza, a w każdej następnej jest coraz mniej fajnych pomysłów na kontynuację przygód. Mimo tego czyta się fajnie. "

Małgosia | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Jak miło było podróżować z KMUD po Karaibach! Tym bardziej, że zaledwie 5 miesięcy temu sama tam byłam i wiem jak smakują machi machi, krewetki itp. morskie żyjątka.
A dziewice? Cały czas w boju! Ale już nie samotne, tylko zakochane, z wzajemnością, otoczone całą masą ludzi życzliwych i przyjacielskich.
Nie brakuje oczywiście trudnych tematów, jak niechciana ciąża nastolatki, depresja Marceli, czy zawiść i pazerność ludzka. Ale wszystko to podane z największym kunsztem, delikatnością i zrozumieniem tematu.
Szkoda tylko, że coraz mniej książek autorki pozostało mi do przeczytania...

izabela81 | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 20 października 2013

To trzeci tom „Klubu mało używanych dziewic”. Akcja dzieje się na egzotycznych Karaibach, a dokładniej na Wyspach Dziewiczych.
Autorka porusza sprawę ciąży nieletniej uczennicy, przejścia z obrońcami życia, problemy dzieci wychowywanych przez dziadków, bo rodzice kelnerują czy zmywają za granicą, albo nawet jeśli są w domu, to na tyle pochłonięci pracą, że dzieci wychowuje pomoc domowa. Monika Szwaja uświadamia nam, że ważniejsze od pogoni za forsą są dobre relacje rodziców z dziećmi, okazane im serce i zainteresowanie. Zatoka Trujących Jabłuszek istnieje naprawdę!

Agnieszka | 2013-03-27

Powieść "Zatoka Trujących Jabłuszek" jest trzecią częścią trylogii opowiadającej o perypetiach Klubu Mało Używanych Dziewic, w którego skład wchodzą nasze główne bohaterki: Agnieszka, Alina, Michalina i Marcelina - bardzo sympatyczne panie o okolicach czterdziestki. Mimo, że nie czytałam poprzednich opowiadań, to bardzo szybko zorientowałam się w historii bohaterek i z zapartym tchem śledziłam ich losy.

Akcja książki zaczyna się w Szczecinie, a kończy w...ale po kolei!
Agnieszka, jedna z członkiń Klubu Mało Używanych Dziewic, zakłada prywatne liceum i rozpoczyna swą karierę jako jego dyrektorka. Jej ukochany mąż - Jerzy, bardzo ją wspiera w życiu zawodowym jak i prywatnym. Tworzą bardzo zgraną parę.

Druga z par przedstawionych w opowiadaniu - Michalina i Grzegorz (etatowy lekarz psychiatra Klubu), właśnie biorą ślub. Przyjaciele postanawiają podarować im w prezencie ślubnym los na loterię totolotka i chyba nie muszę zaznaczać, że sami obstawiają szczęśliwe liczby. Kupon okazuje...

Magdalena Dorobisz | 2017-03-05
Przeczytana: 03 marca 2017

To już kolejna część przygód Klubu Mało Używanych Dziewic. Tym razem Agnieszka i Jerzy otwierają swoją szkołę i rozpoczynają rok szkolny, Michalina i Grzegorz biorą ślub, a z Marceliną i Bronikiem zamieszkuje jego mama. Z początku wszystko świetnie się układa, ale po jakimś czasie pojawiają się problemy. Agnieszka i Alina zaczynają się zastanawiać nad swoimi związkami, a co gorsza okazuje się, że jedna z uczennic w szkole Agnieszki jest w ciąży. Sprawa wychodzi poza mury szkoły, pojawiają się głodni sensacji dziennikarze i do tego jeszcze obrońcy życia. Podoba mi się jak Agnieszka radzi sobie z tą sytuacją, a przede wszystkim to, że szanuje swoją uczennicę oraz jej decyzje i nie przekazuje informacji o jej ciąży dziennikarzom. Po tym trudnym początku Klub z przyległościami wybiera się na krótkie, świąteczne wakacje na Karaiby, które fundują państwo Wrońscy za pieniądze wygrane w totolotka, którego wspólnie wypełnili na ślubie. Wspólne wakacje zbliżają wszystkich do siebie i...

asia_32 | 2010-04-13
Przeczytana: styczeń 2009

Świetnie napisana powieść dla kobiet i nie tylko.Lekko,z humorem,poruszająca problemy z jakimi stykamy się na co dzień.Gorąco polecam pozostałe części Zatoki oraz inne książki pani Moniki.