Zaginiona głowa Damascena Monteira

Wydawnictwo: Czytelnik
La testa perduta di Damasceno Monteiro
978-83-07-02653-9
Róża_Bzowa

Akcja powieści rozgrywa się w portugalskim mieście Porto i zawiera wątek sensacyjny, który korzeniami sięga faktów. Jak pisze autor w posłowiu: „Opisane tu postaci, miejsca, sytuacje są owocem powieściopisarskiej fantazji. Rzeczywisty jest jedynie konkretny fakt, który stał się punktem wyjścia całej opowieści. Otóż nocą 7 maja 1996 roku Carlos Rosa, obywatel portugalski, lat dwadzieścia pięć, został zabity w komisariacie Guarda Nacional Republicana w Sacavém, na peryferiach Lizbony, jego ciało odnaleziono w miejskim parku, bez głowy i ze śladami tortur”

lola | 2016-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane