83-211-0465-7
piotrex

Wspomnienia autora z udziału w wojnie obronnej w 1939 r., przedostania się do wojsk polskich na Zachodzie, szkolenia cichociemnych, zaprzysiężenia w Armii Krajowej i skoku na spadochronie do kraju w 1943 r. Po zrzuceniu do kraju autor pod pseudonimem "Powolny" bierze udział w działaniach Kierownictwa Dywersji (Kedyw) Krakowskiego Okręgu Armii Krajowej, a następnie, jako dowódca oddziału partyzanckiego "Błyskawica", wchodzi wraz z nim w skład Batalionu Szturmowego nr 299 (Baon "Skała"), uczestnicząc w walkach z Niemcami do 1945 r.

okruszynka | 2015-02-09
książek: 2008