Podręcznik brandingu

Wydawnictwo: Instytut Marki Polskiej
Brand book
marketing, branding
popularnonaukowa

O brandingu mówi dziś wielu ludzi, ale niewielu wiec, o co w nim naprawdę chodzi, i jak się do niego zabrać. Wally Olins, uznany powszechnie za najbardziej doświadczonego brandingu na świecie, sięgnął do swojego gromadzonego przez całe życie doświadczenia i zaprezentował nam krótki i zwięzły, ale bardzo praktyczny przewodnik. Wyjaśnia w nim - w niepowtarzalny, charakterystyczny tylko dla siebie sposób - co to są marki, jak się je tworzy i buduje, jak sprawia, żeby działały, trwały i rozkwitały. Ten podręczny przewodnik, jednocześnie inspirujący i praktyczny, jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się dziedziną tożsamości konkurencyjnej i brandingiem.

źródło opisu: pierwsza strona książki

Mil | 2011-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Kolejna pozycja wydawnicza dotycząca brandingu i strategii marek Wally'ego Olins'a na polskim rynku. W ciekawy sposób ujęty problem kreowania wartości marki i utrzymania wizerunku firmy na rynku. W porównaniu do poprzedniej publikacji autora - "Wally Olins. O marce", przykładów brandingu jest dużo mniej, są omówione mniej szczegółowo. Tytuł książki doskonale oddaje jej zawartość - jest to zarys (jak sam Wally twierdzi "przewodnik a nie instrukcja obsługi") kreowania i kształtowania marki.

Ciekawie napisana, wraz z "Wally Olins. O marce" (polecam przeczytać obie książki, doskonale się uzupełniają), idealna pozycja dla kogoś kto chce wgryźć się w temat brandingu i poznać go od praktycznej strony.

Jakub Kalinowski | 2016-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2016

Olins bardzo ogólnie przedstawia i przyjemnie wprowadza do brandingu

kuba | 2016-09-26
Kaja | 2016-02-28