Łańcuch krytyczny

Critical Chain
83-914758-1-6
biznes, planowanie
Mariachi

Jak postępować, aby doprowadzić różnego rodzaju projekty do końca w zaplanowanym wcześniej czasie. "Łańcuch krytyczny" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto ma do czynienia z zarządzaniem projektami nie tylko na etapie planowania, ale i realizacji. Opisuje nowatorskie, wręcz przełomowe podejście do tego zagadnienia. Stosowana od lat metoda ścieżki krytycznej zostaje poddana konfrontacji z...

"Łańcuch krytyczny" to pozycja obowiązkowa dla każdego,
kto ma do czynienia z zarządzaniem projektami nie tylko na
etapie planowania, ale i realizacji. Opisuje nowatorskie,
wręcz przełomowe podejście do tego zagadnienia.
Stosowana od lat metoda ścieżki krytycznej zostaje poddana
konfrontacji z twardą rzeczywistością fazy realizacji projektu.
Lektura tej książki nie tylko dostarcza narzędzi do poprawnego
projektowania, ale też daje bezcenne uwagi i wskazówki
dotyczące procesu realizacji projektu.
Ta fascynująca powieść biznesowa, podobnie jak inne publikacje
E. Goldratta, zmieni Państwa myślenie o biznesie.

Krzysiek | 2014-01-23
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Genialna książka pokazująca jak duży wpływ na nasze działanie maja m.in. tak proste zjawiska jak syndrom studenta czy Prawo Parkinsona. Ukazująca zupełnie inne (oparte na Teorii Ograniczeń) niż standardowe podejście do prowadzenia projektów. Czyta się jak dobry thriller. Ta książkę powinien przeczytać każdy kto ma styczność z jakimikolwiek projektami! Choć... im mniej osób ją przeczyta tym lepiej dla tych, którzy przeczytali ;)

Dominika | 2013-11-03
Przeczytana: 25 października 2013

Świetna książka - uświadamia powody, dla których wydłużamy realizację projektów i inspiruje do zmian.Poza tym po raz pierwszy zetknęłam się z powieścią biznesową - czyli całość nie ma charakteru poradnika, ale raczej historii z życia wziętej, dziejącej się na pewnym uniwersytecie. Serdecznie polecam wszystkim tym, którzy mają nieodparte wrażenie, że wykonanie powierzonych im zadań ciągnie się w nieskończoność z niewiadomych przyczyn.

Magdalena Gościniak | 2014-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Proszę, oto co znaczy napisać książkę z zarządzania czasem nie jako skrypt czy esej, ale jako zwartą powieść. Wpada człowiek po uszy i czyta "Łańcuch krytyczny" prawie jak sensację. Bo przecież prawo Murphy'ego działa - zwłaszcza w zarządzaniu projektami pod presją czasu, jak tu więc nie mieć wypieków?

Książka Glodratta ma jeszcze jedną, poza fantastycznym rozwiązaniem formalnym, wartość. Jest krytyką uniwersytetu. I jednocześnie jest jego pochwałą. Pokazuje, dlaczego ścieżka uniwersyteckiego wykształcenia nie jest zakorzeniona w pozanaukowej rzeczywistości i dlaczego tak bardzo odbiega ona od oczekiwań biznesu. To jedno. A drugie: wskazuje największą siłę wykształcenia akademickiego - samodzielne myślenie i to, co korzystnego może z niego dla biznesu wyniknąć. Bo może nie warto zarzucać się wzajemnymi roszczeniami, może warto się od siebie wzajem zacząć uczyć? [Wybaczcie te pytania retoryczne :)]

Rozdział po rozdziale odkrywamy przyczyny tego, że nie potrafimy skończyć w...

Janku Janecki | 2016-11-04
Palia | 2016-03-05