Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze

Okładka książki Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze
Stanisław Barańczak Wydawnictwo: Aneks publicystyka literacka, eseje
254 str. 4 godz. 14 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Aneks
Data wydania:
1990-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1990-01-01
Liczba stron:
254
Czas czytania
4 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
0906601711
Tagi:
esej Barańczak interpretacje literatury
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011 Stanisław Barańczak, Wisława Szymborska
Ocena 8,1
Inne pozytywne... Stanisław Barańczak...
Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek Krystian Emanuel Baczewski, Tomasz Bąk, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Zbigniew Bieńkowski, Jacek Bierut, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Jan Brzękowski, Wojciech Brzoska, Andrzej Bursa, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Konstanty Ildefons Gałczyński, Rafał Gawin, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Piotr Kępiński, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Tadeusz Pióro, Lech Piwowar, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Robert Rybicki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Krzysztof Śliwka, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Dariusz Sośnicki, Andrzej Sosnowski, Anatol Stern, Dariusz Suska, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska, Wisława Szymborska, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada
Ocena 6,2
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
30 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
292
53

Na półkach:

Po "Tablicę z Macondo" sięgnęłam dzięki mojemu wykładowcy od literaturoznawstwa. Barańczaka wspominał on niejednokrotnie podczas swoich wykładów, toteż niedługo zajęło mi dojście do wniosku, że mistrz mojego mistrza jest i moim mistrzem... Tak więc sięgnęłam po zbiór esejów Barańczaka - i nie rozczarowałam się.
"Tablica z Macondo" zawiera w sobie osiemnaście prac w zakresie literatury i tłumaczenia. Autor omawia dzieła zarówno polskie, jak i zagraniczne, stawia pytania o najtrudniejszy aspekt tłumaczenia, ukazuje, że praca nad przekładem wcale nie jest tak prosta, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.
Barańczak operuje językiem, śmiem twierdzić, i prostym, i trudnym. Fakt, zbiór ten czyta się dobrze, nieraz i szybko, ale słownictwo występujące w esejach nie zawsze może być przystępne dla losowego Przeciętnego Użytkownika Języka. Także tematyka nie jest taką, która przyciągnie i zainteresuje każdego. Książka nadaje się z pewnością dla pasjonatów literatury, filologów, tłumaczy - aktualnych i tych przyszłych - krótko mówiąc, dla miłośników Języka, czy też może węziej, miłośników Słów. Dla tych jest to pozycja obowiązkowa. Dla poznania lub pogłębienia wiedzy, dla samej przyjemności czytania - bo co jak co, ale stylowi Barańczaka iście nic zarzucić nie można. Toteż wszystkim zainteresowanym tematem - polecam, polecam, polecam!

Po "Tablicę z Macondo" sięgnęłam dzięki mojemu wykładowcy od literaturoznawstwa. Barańczaka wspominał on niejednokrotnie podczas swoich wykładów, toteż niedługo zajęło mi dojście do wniosku, że mistrz mojego mistrza jest i moim mistrzem... Tak więc sięgnęłam po zbiór esejów Barańczaka - i nie rozczarowałam się.
"Tablica z Macondo" zawiera w sobie osiemnaście prac w zakresie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    161
  • Przeczytane
    72
  • Posiadam
    16
  • Teraz czytam
    4
  • Ulubione
    3
  • Literatura polska
    3
  • Książki o książkach, języku i literaturze
    2
  • Literatura polska
    2
  • Niedoczytane
    2
  • Esej
    2

Cytaty

Więcej
Stanisław Barańczak Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także