Kup kota w worku (work in progress)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-60602-72-0
Różewicz, satyra
satyra
Aga

Książka dla tych, którzy sądzili, że o twórczości Tadeusza Różewicza wiedzą już wszystko. Zilustrowana rysunkami autora, napisana z niebywałą językową werwą, śmiało i z dystansem balansująca między gatunkami. Momentami wzruszająca, momentami zabawna, najczęściej dająca czystą czytelniczą przyjemność z obcowania z wielką, zdystansowaną wobec siebie samej, mądrą i przewrotną literaturą jednego z najważniejszych twórców XX wieku.

Alef | 2014-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Pieprzony z Pana Geniusz Panie Tadeuszu.
Jak można tak wiele wiedzieć i tak umieć ubrać to w słowa? W tak niewiele słów?
Szkoda, że nie ma już Pana miedzy nami.
Niech niebieskie ptaszki życzliwie srają na Pana pomniki i oby było ich sporo.
Pomników.
Ptaszków i gówna też nie ma co oszczędzać.
Iwasio, Pucio i Tuwim pewnie już spacerują z Panem.
Niełatwo będzie Pana zastąpić.

Rozmieniony | 2013-09-13

Różewicz postmodernista krytycznie o współczesności. Z lekką ironią może? Raczej z sarkazmem, zmierzającym niebezpiecznie w stronę mało wyrafinowanego poczucia humoru. "Nieznośna lekkość niebytu i bytu w popycie odbytu". Ależ do jasnej cholery czasem lepsze takież walenie toporem niźli silenie się na humor subtelny i śmieszek lekki skrywany za purpurą rękawiczki!

Fox Mulder | 2012-01-28
Na półkach: Przeczytane, Poezja

Najdziwniejsza książka Różewicza. Zupełnie nieróżewiczowska, prześmiewcza, szydercza, ironiczna. Takiego go nie znałem i nie przypadł mi do gustu, natomiast wartość poznawcza, jak na Różewicza przystaje, wciąż pozostaje na wysokim poziomie.

Alexandraa | 2016-07-02
MuffinCannibal | 2016-06-07