Reinkarnacja. Kim byłeś, zanim się urodziłeś

Tłumaczenie: Marcin Otto
Wydawnictwo: Al Fine
You have been here before. A Psychologist Look at Past Lives
83-86829-41-9
reinkarnacja
popularnonaukowa
angielski
arreystone

Książka jest zapisem seansów psychoterapeutycznych z zastosowaniem hipnozy i regresji, jakie prowadziła dr Edith Fiore u swoich pacjentów. Ciekawe spojrzenie na reinkarnację.

migotynka | 2015-04-19
Na półkach: 2015, Polecam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Ostatnio zaczęła mnie interesować tematyka buddyzmu i reinkarnacji. Pochłaniam wszelkie dostępne książki, które o tym temacie traktują. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie natrafiłam na Edith Fiore.

Jest to jedna z lepszych książek o reinkarnacji, jakie czytałam. Edith Fiore wyjaśnia zjawisko reinkarnacji od podstaw, robi to bardzo przystępnym językiem, dzięki czemu czytelnik nie czuje się ogłupiony sformułowaniami, których nie rozumie.

Pierwsza część książki opowiada o zjawisku reinkarnacji w odniesieniu do religii, psychologii i psychoterapii. Autorka tłumaczy, dlaczego reinkarnacja może mieć tak ogromny wpływ na nasze życie i w jaki sposób zdarzenia z poprzedniego życia wpływają na nasze obecne. Muszę się przyznać, że jestem z natury sceptyczką ale czytając dalsze części książki, dostawałam autentycznych ciarek na plecach.

Kolejne rozdziały to historie zwykłych ludzi, którzy zostali poddani hipnozie, w celu rozwiązania swoich problemów, które mogły mieć źródło w ich...

Łukasz | 2015-01-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Skończyłem lekturę i w końcu mogę głęboko odetchnąć. Podczas czytania występowały u mnie podobne objawy co u pacjentów dr Edith Fiore podczas wracania do poprzednich wcieleń - przyspieszone tętno, mokre dłonie. To efekt ukazania niesamowicie intrygujących przypadków. Nasuwa się pytanie: a co jeśli to prawda? Autorka zachowuje zdrowy rozsądek i w ostatnim rozdziale przeprowadza świetną analizę seansów opisanych w książce.

Aiko_Nowaki | 2014-01-05

"Przedstawione w tej książce śmiałe dowody zmienią twoje podejście do koncepcji reinkarnacji, życia po śmierci i nieśmiertelności duszy."

Po przeczytaniu tej książki nie mogą mnie opuścić myśli czy moje lęki w tym życiu są spowodowane czymś z poprzedniego wcielenia. Dzięki tej pozycji ta tematyka bardzo mnie zainteresowała. Wydaje mi się że przeczytanie jej zmieni podejście każdego czytelnika do sprawy religii, filozofii jaką kierowali się w życiu. Bardzo intrygująca i zmuszająca do refleksji :)

"Jesteśmy sumą wszystkiego, czym lub kim dotychczas byliśmy."

enhap | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

bardzo dobra, krótka książka opisująca kilka sesji hipnozy (regresji) pacjentów dr edith fiore. czyta się szybko i na prawdę przyjemnie, stwierdziłem, że chyba sam muszę sobie zrobić taką sesję. historie powrotów do poprzednich wcieleń są bardzo ciekawe, napisane w formie dialogu. warto ;)

vAnitas | 2015-05-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2015

Jak dobrze poczytać w końcu o reinkarnacji z innego źródła niż internet i komentarze internautów.
Książka bardzo ciekawa, pomimo swoje prostoty (krótki opis historii oraz wyglądu pacjenta oraz relacja w formie dialogu z jego "podróży w inne wcielenie") bardzo, bardzo ciekawa.

Niektóre wcielenia sprawiały, że pojawiała się gęsia skórka, inne obrzydzały, kilka zachwycało. Wszystkie jednak dawały do myślenia.

Dzięki tej książce wierze w reinkarnację trochę bardziej, jednak wciąż nie stuprocentowo.
Brakowało mi szczegółów, detali, problemów, które mogą się pojawiać... Bo to strasznie interesujący temat! Fajnie jest chociażby poczytać o tym, że po śmierci nie czeka nas czarna pustka.

Polecam osobom zainteresowanym tą tematyką oraz sama sobie obiecuję, że będę poszukiwała kolejnych książek o tej tematyce, które wyszyły spod rąk (sławnych mniej lub bardziej) psychologów i lekarzy.

arreystone | 2010-09-24
Przeczytana: 23 września 2010

Interesująco opisane seanse terapeutyczne z zastosowaniem głębokiej hipnozy i regresji pacjentów do wcześniejszych wcieleń. Książeczkę "wchłonęłam" w jedno popołudnie i przyznaję, temat wciągnął mnie tak bardzo, że zaczęłam poszukiwać innych pozycji traktujących o reinkarnacji :)

Gosia | 2014-12-07
Przeczytana: 2007 rok

Napisana bardzo przystępnie, ciekawie się czyta i przede wszystkim daje do myślenia. Polecam każdemu, kto choć trochę interesuje się tematami "nie z tej ziemi"

czarnaanula | 2012-02-17
Przeczytana: 2006 rok

Szczerze polecam tą pozycję - ludziom, którzy lubią książki o reinkarnacji. Szybko się czyta, przystępny język, ciekawe spojrzenie na reinkarnację.

Dr Edith Fiore stosuje hipnozę u pacjentów z różnymi lękami, fobiami, bólami (np. głowy) i innymi odchyleniami od normy (otyłość, bezsenność, alergie, zaburzenia seksualne itp.). Odkrywa ona, że problemy pacjentów mają swoje źródło w podświadomości - w wydarzeniach, o których dawno zapomniano.
Czasem źródeł tych problemów trzeba szukać aż w poprzednim wcieleniu. Regresja do poprzednich wcieleń pozwala zlokalizować źródło problemu, z jakim boryka się pacjent - oraz pomaga im zrozumieć przyczynę ich kłopotów.
Jako metoda terapeutyczna - regresja do poprzednich wcieleń - okazała się bardzo pomocna, często przynosząc jej pacjentom natychmiastowe i trwałe ustąpienie chronicznych objawów.

| 2013-02-01
Przeczytana: 2012 rok