Toksyczna psychologia i psychiatria: depresja a samobójstwo

Wydawnictwo: Prometeusz
ufo

Z tylnej okładki: Kolejna, po „Diagnozie ryzyka samobójstwa”, praca na ten ważny temat. Tym razem, autor rozpatruje kontekst tzw. „zaburzeñ depresyjnych” i ich związku z samobójstwem. Wnioski do jakich dochodzi, a właściwie dowody jakich dostarcza, dotyczą m.in. tego, że: - depresja nie istnieje i jest ekonomicznym oszustwem, - antydepresanty trzeciej generacji (m.in. SSRI) nie są lekami na...

Z tylnej okładki:
- depresja nie istnieje i jest ekonomicznym oszustwem,
- antydepresanty trzeciej generacji (m.in. SSRI) nie są lekami na depresję,
- leki te mają poważne skutki uboczne szczególnie, gdy są pobierane w ciąży: dzieci rodzą się częściej z różnymi wadami rozwojowymi, z poważną chorobą nadciśnienia płucnego, z zespołem abstynencyjnym,
- procedury leczenia rzekomej depresji rzekomymi antydepresantami, pośrednio i/lub bezpośrednio, odpowiedzialne są za wzrost samobójstw na świecie.

Mictlante | 2015-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Otóż w jakiś tam sposób zakończyłem kolejną pozycję "negacyjną" Pana Stukana i tutaj jakoś już bardziej mnie to przekonało. Całość też wydaje się być pewnego rodzaju przelaniem złości autora na obowiązujące standardy w przemyśle farmaceutycznym i jego powiązaniach ze służbą zdrowia "psychicznego", ale cóż zrobić? Takie życie. Słusznym się wydaje zwrócenie uwagi na wykwitające niczym grzyby po deszczu różnego rodzaju depresje i leki na nie, słusznym się wydaje stwierdzenie bezcelowości resocjalizacji, w ogóle to jakieś takie słuszne. Chociaż nie jest temat jakoś szczegółowo opisany to po prostu daje do myślenia. Wnioski nasuwają się same, należy być wesołym a nie smutnym.

vivarto | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Z tezami autora jak najbardziej się zgadzam. Gorzej z przekazem - jakością argumentów, literaturą cytowaną, zasobem słów. Nazbyt wiele porażających błędów interpunkcyjnych, stylistycznych, literówek.

Jagoda | 2015-03-29
Na półkach: Książki 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2015

Książka, z którą zdecydowanie warto się zapoznać zanim zacznie się szukać leków na poprawę nastroju i w tym celu wybierze się do psychiatry.Ściągnięta (zupełnie legalnie) z portalu ebooks43 nic nie kosztuje, a ile zdrowia, nie tylko psychicznego, pozwoli zaoszczędzić.

prometeusz | 2012-09-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niemieckie wydanie najważniejszej książki Jarosława Stukana (nie tylko w jego opinii - poza "Szkolnymi Strzelcami"). Dostępne już niedługo na amazon.de i w innych księgarniach.

książek: 2023
Agata | 2011-04-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Panie Jarku to jest poprostu rewelacja! Dużo faktów, argumentacja trafna, świetne przedstawienie problemu. Polecam bez dwóch zdań!

Daniel | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016