Toksyczna psychologia i psychiatria: depresja a samobójstwo

Wydawnictwo: Prometeusz
ufo

Z tylnej okładki: Kolejna, po „Diagnozie ryzyka samobójstwa”, praca na ten ważny temat. Tym razem, autor rozpatruje kontekst tzw. „zaburzeñ depresyjnych” i ich związku z samobójstwem. Wnioski do jakich dochodzi, a właściwie dowody jakich dostarcza, dotyczą m.in. tego, że: - depresja nie istnieje i jest ekonomicznym oszustwem, - antydepresanty trzeciej generacji (m.in. SSRI) nie są lekami na...

Z tylnej okładki:
- depresja nie istnieje i jest ekonomicznym oszustwem,
- antydepresanty trzeciej generacji (m.in. SSRI) nie są lekami na depresję,
- leki te mają poważne skutki uboczne szczególnie, gdy są pobierane w ciąży: dzieci rodzą się częściej z różnymi wadami rozwojowymi, z poważną chorobą nadciśnienia płucnego, z zespołem abstynencyjnym,
- procedury leczenia rzekomej depresji rzekomymi antydepresantami, pośrednio i/lub bezpośrednio, odpowiedzialne są za wzrost samobójstw na świecie.

Książka jest cieniutka, ale dużo daje domyślenia czytelnikowi, zarówno w trakcie jak i po skończonej lekturze.Muszę przyznać, że bardzo mocno zweryfikowała ona moje poglądy na takie kwestie, jak zjawisko depresji czy wszelkie zaburzenia psychiczne.Śmiało mogę stwierdzić,że ta niewielka publikacja , w pewnym sensie spowodowała, iż bardziej "otworzyłam oczy" zarówno na siebie (moje wnętrze) a , także na otaczających mnie ludzi i świat...Serdecznie polecam, myślę że na niejednego czytelnika, lektura tej książki podziała lepiej- bardziej otrzeźwiając umysł, niż niejeden "antydepresant"...

Pozycja warta polecenia! Tym bardziej, że darmowa. W dobie "epidemii depresji" warto posilić się trochę innym spojrzeniem na depresję i lej leczenie. Właściwie nie na depresję, a normalne ludzkie cierpienie, które urasta do rangi choroby, leczonej, często niepotrzebnie, farmaceutykami Nowe, świeże i kontrowersyjne spojrzenie na rosnący problem. Czy wszyscy będziemy zmuszeni "zjadać" tabletki szczęścia?

Stron w 2017: 8039

Mictlante | 2015-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Otóż w jakiś tam sposób zakończyłem kolejną pozycję "negacyjną" Pana Stukana i tutaj jakoś już bardziej mnie to przekonało. Całość też wydaje się być pewnego rodzaju przelaniem złości autora na obowiązujące standardy w przemyśle farmaceutycznym i jego powiązaniach ze służbą zdrowia "psychicznego", ale cóż zrobić? Takie życie. Słusznym się wydaje zwrócenie uwagi na wykwitające niczym grzyby po deszczu różnego rodzaju depresje i leki na nie, słusznym się wydaje stwierdzenie bezcelowości resocjalizacji, w ogóle to jakieś takie słuszne. Chociaż nie jest temat jakoś szczegółowo opisany to po prostu daje do myślenia. Wnioski nasuwają się same, należy być wesołym a nie smutnym.

Jagoda | 2015-03-29
Na półkach: Przeczytane, Książki 2015
Przeczytana: 29 marca 2015

Książka, z którą zdecydowanie warto się zapoznać zanim zacznie się szukać leków na poprawę nastroju i w tym celu wybierze się do psychiatry.Ściągnięta (zupełnie legalnie) z portalu ebooks43 nic nie kosztuje, a ile zdrowia, nie tylko psychicznego, pozwoli zaoszczędzić.

vivarto | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Z tezami autora jak najbardziej się zgadzam. Gorzej z przekazem - jakością argumentów, literaturą cytowaną, zasobem słów. Nazbyt wiele porażających błędów interpunkcyjnych, stylistycznych, literówek.

Sylwia | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Książka ukazuje kontrowersyjny punkt widzenia na choroby/zaburzenia psychiczne. Autor twierdzi, że większość owych zaburzeń, tudzież chorób właśnie, jest po prostu "wymyślona" przez psychiatrów aby na tym robić intratny biznes, nie oszukujmy się, wizyta u specjalisty kosztuje sporo ok 100 zł za godzinę konsultacji! (Więc jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.) Jarosław Stukan twierdzi również, że depresja to aktualne nazewnictwo ludzkiego cierpienia. Współczesne czasy obfitują w diagnozowanie tzw "negatywnych emocji/uczuć" jako patologii, czegoś czego człowiek nie powinien doświadczać w swoim życiu, niestety musimy pogodzić się z tym iż cierpienie jest immanentną częścią ludzkiej egzystencji i to niewątpliwie jest piękną lecz trudną refleksją wynikającą z owej lektury.

prometeusz | 2012-09-21

Niemieckie wydanie najważniejszej książki Jarosława Stukana (nie tylko w jego opinii - poza "Szkolnymi Strzelcami"). Dostępne już niedługo na amazon.de i w innych księgarniach.

| 2011-04-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Panie Jarku to jest poprostu rewelacja! Dużo faktów, argumentacja trafna, świetne przedstawienie problemu. Polecam bez dwóch zdań!

Cyntia333 | 2018-01-30
umiemczytac | 2017-08-10