Mój sen o Tobie

My dream of you
83-7311-339-8
Irlandia
Damiann_n

"Mój sen o tobie" to romantyczna opowieść ukazująca skrajne oblicza wielkiej namiętności, głębię osamotnienia oraz siłę charakteru. Kathleen de Burca jest mieszkającą w Londynie autorką reportaży podróżniczych. Biuro zastępuje jej dom, koledzy z pracy najbliższą rodzinę. Ciąg szybko następujących po sobie wydarzeń burzy jej dotychczasowy spokój i ujawnia skalę dotkliwych kosztów takiego...

Kathleen de Burca jest mieszkającą w Londynie autorką reportaży podróżniczych. Biuro zastępuje jej dom, koledzy z pracy najbliższą rodzinę. Ciąg szybko następujących po sobie wydarzeń burzy jej dotychczasowy spokój i ujawnia skalę dotkliwych kosztów takiego trybu życia, stawiając ją wobec przerażającej dla niej konieczności gruntownych zmian. Kathleen podejmuje wyzwanie. Przerywa pracę i postanawia napisać książkę o gorącej namiętności, jaka połączyła żonę angielskiego ziemianina i angielskiego służącego w latach pięćdziesiątych dziewiętnastego wieku, w okresie wielkiej klęski głodu. Kathleen wraca do Irlandii, by zbierać materiały dotyczące pary kochanków. Po trzydziestu latach nieobecności w ojczyźnie zyskuje nowe spojrzenie na czasy swojego dzieciństwa, na porzuconą przed laty rodzinę, spotyka mężczyznę, który może odmienić jej życie,a przede wszystkim odkrywa siłę swojego charakteru, charakteru kobiety, która ma już za sobą pierwszą młodość, ale nie pragnienia.

[Świat Książki, 2002]

Anastazja | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

O kim jest sen w "Moim śnie o tobie"? O kraju, z którego się uciekło za młodu, aby w wieku dojrzałym docenić jego trudną historię? O dzieciństwie, które nie było szczęśliwe, a jednak po latach odnajduje się w nim nostalgię? O mężczyznach, którzy przychodzili i odchodzili - często tej samej nocy- i żaden z nich nie został na stałe? W końcu o straconym życiu, polegającym tylko na pracy, bez rodziny, męża, dzieci - bez bezpiecznej przystani? O tym jest ta książka - o poszukiwaniu sensu życia prawie 50 -letniej dziennikarki, która postanowiła powrócić do starego kraju. W powieść wpleciona jest równolegle historia miłosna pomiędzy irlandzkim służącym i angielską szlachcianką, w okresie zaraz po Wielkim Głodzie w Irlandii. Trudna historia tamtych czasów oraz tej nieszczęśliwej miłości jest konfrontowana z przemyśleniami bohaterki, która odnajduje tam siebie - wygłodniałą, wychudzoną duchowo istotę rozpaczliwie pragnącą miłości, co jednak nie usprawiedliwia jej przed takim marnym i...

Agnieszka Maciejewska | 2012-05-19

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, ale im dalej tym było gorzej.

relskias | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Piękna książka o podróży w przeszłość i poszukiwaniu własnego ja, w wieku dojrzałym.

Monia | 2017-07-11
Jastin | 2016-07-24