Mój sen o Tobie

My dream of you
83-7311-339-8
Irlandia
Damiann_n

"Mój sen o tobie" to romantyczna opowieść ukazująca skrajne oblicza wielkiej namiętności, głębię osamotnienia oraz siłę charakteru. Kathleen de Burca jest mieszkającą w Londynie autorką reportaży podróżniczych. Biuro zastępuje jej dom, koledzy z pracy najbliższą rodzinę. Ciąg szybko następujących po sobie wydarzeń burzy jej dotychczasowy spokój i ujawnia skalę dotkliwych kosztów takiego...

Kathleen de Burca jest mieszkającą w Londynie autorką reportaży podróżniczych. Biuro zastępuje jej dom, koledzy z pracy najbliższą rodzinę. Ciąg szybko następujących po sobie wydarzeń burzy jej dotychczasowy spokój i ujawnia skalę dotkliwych kosztów takiego trybu życia, stawiając ją wobec przerażającej dla niej konieczności gruntownych zmian. Kathleen podejmuje wyzwanie. Przerywa pracę i postanawia napisać książkę o gorącej namiętności, jaka połączyła żonę angielskiego ziemianina i angielskiego służącego w latach pięćdziesiątych dziewiętnastego wieku, w okresie wielkiej klęski głodu. Kathleen wraca do Irlandii, by zbierać materiały dotyczące pary kochanków. Po trzydziestu latach nieobecności w ojczyźnie zyskuje nowe spojrzenie na czasy swojego dzieciństwa, na porzuconą przed laty rodzinę, spotyka mężczyznę, który może odmienić jej życie,a przede wszystkim odkrywa siłę swojego charakteru, charakteru kobiety, która ma już za sobą pierwszą młodość, ale nie pragnienia.

[Świat Książki, 2002]

Agnieszka Maciejewska | 2012-05-19

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, ale im dalej tym było gorzej.

relskias | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Piękna książka o podróży w przeszłość i poszukiwaniu własnego ja, w wieku dojrzałym.

Jastin | 2016-07-24
Jadwiga | 2016-03-10