Rumianki w trawie

Seria: Biblioteczka Konesera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Camomile Lawn
niebieska

W wielkim domu w Kornwalii, przed którym na trawniku kwitną rumianki, spędza wakacje pięcioro kuzynów. Jest sierpień 1939 roku. Wkrótce wojna sprawi, że ich życie nabierze zupełnie innego wymiaru. Romanse i miłości staną się intensywniejsze, wszystkie przeżycia głębsze i pełniejsze. Po latach kuzyni spotkają się znów w tym samym, a jednak nie w tym samym domu. Wypędzono zeń duchy przeszłości, nowy właściciel zamierza zasypać trawnik z rumiankami. Wszystko przemija. Ale czy rzeczywiście nic nie pozostało po dawnych uniesieniach?

książek: 2054
Tania | 2014-05-27
Przeczytana: 2013 rok

"Rumianki w trawie" to opowieść o losie pięciorga przyjaciół i krewnych, którzy latem zjeżdżają do domu na wsi, by wspólnie spędzić wakacje. Ich młodzieńczy zapał, romanse, wielkie oczekiwania co do przyszłości, pikniki i zabawy przerwie II Wojna Światowa.
Zderzenie rzeczywistości z marzeniami na każdym z nich zostawi piętno, a ich losy choć będą się krzyżować, potoczą się zupełnie odmienne i nie raz zaskakująco.
Po latach kolejne spotkanie bliskich sobie kiedyś (czy teraz również ?), już nie młodych ludzi w tym samym domu na wsi i "rozwiązanie zagadki" - jak komu ułożyło się życie, jak sobie poradzili z wojenną traumą.

Mądrość i szorstka delikatność - tak bym nazwała styl Wesley. Bohaterowie dokonują czasami szalonych, czasami przedziwnych, zaskakujących wyborów, wszystko jednak nabiera w tej prozie normalności. Każde postępowanie ma tutaj swoją przyczynę.

Ciekawie odmalowane relacje międzyludzkie zabarwione erotyzmem z klasą. Portret przedwojennego pokolenia, z którym...

Zakładeczka | 2010-11-10

Trochę nudna,mało wciągająca.

lubka | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Uwielbiam atmosferę książek Mary Wesley, ale ta pozycja jest, niestety, trochę nudnawa. Niezmiennie bawi mnie jednak bezpruderyjność bohaterów. Erotyzm w dobrym stylu.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: luty 2008

Akcja skacząca, raz II wojna światowa, raz współczesność.
Opowieść o grupce przyjaciół, dziejąca się w czasach bombardowań w Londynie.
Przeciętne to jest niestety.

marpil | 2012-02-22
Na półkach: Przesłuchane, Przeczytane