Na tropach bohaterów Trylogii

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Sienkiewicz, Trylogia, film
Nadia

Autor dokonuje przeglądu bohaterów Sienkiewiczowskich, komentuje źródła historyczne, z których, weryfikuje je także na bazie nowszych odkryć. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy Kmicic, Oleńka, Wołodyjowski, Zagłoba to postacie fikcyjne... Czy w trakcie obrony Jasnej Góry cudowny obraz i skarbiec rzeczywiście znajdowały się w klasztorze? Ilu mężów miała Krystyna Jeziorkowska, zanim...

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy Kmicic, Oleńka, Wołodyjowski, Zagłoba to postacie fikcyjne... Czy w trakcie obrony Jasnej Góry cudowny obraz i skarbiec rzeczywiście znajdowały się w klasztorze? Ilu mężów miała Krystyna Jeziorkowska, zanim stanęła na ślubnym kobiercu z Jerzym Wołodyjowskim? Czy Stefan Czarniecki to naprawdę bohater bez skazy? Odpowiedzi na wszystkie postawione wyżej pytania znajdziesz w książce "Na tropach..." Kosmana.

W książce zamieszczono fotosy z filmów "Potop" i "Pan Wołodyjowski".

Wydanie III

Basia | 2015-09-04

Książka , którą warto przeczytać, żeby wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej Sienkiewicz napisał całą Trylogię. Polecam

Skandynawska | 2016-11-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 listopada 2016

Spodziewałam się więcej "Trylogii", a mniej dokładnych opisów historycznych. Warto jednak przeczytać.

Arhenis | 2016-08-26
Przeczytana: 14 października 2016