Powstanie Warszawskie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historia
piotrex

"Oddając tę pracę Czytelnikom żywię nadzieję, że ułatwi ona innym, bardziej ode mnie powołanym i rozporządzającym bardziej obfitym materiałem źródłowym przedstawienie już pełnego i niczym nie skażonego obrazu powstania. Wszędzie tam, gdzie było to tylko możliwe, starałem się podać w tekście lub w załącznikach dokumenty, i to jeżeli nie w całkowitym brzmieniu, to przynajmniej w obszernych...

Wszędzie tam, gdzie było to tylko możliwe, starałem się podać w tekście lub w załącznikach dokumenty, i to jeżeli nie w całkowitym brzmieniu, to przynajmniej w obszernych wyciągach." - Jerzy Kirchmayer

Roman Dłużniewski | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Stosunkowo niska ocena książki wynika z mojego, bardzo ambiwalentnego stosunku do generała. Mieszane uczucia pewnie zaważyły na tym, że książkę przeczytałem bez specjalnych emocji.

Kanon24pl | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Najle3psza jak dotąd praca , omawiająca powstanie jako operację wojskową .

jkoza | 2014-12-27

Odrzuca mnie ta książka bardzo, nigdy do niej nie wrócę. Jest wiele innych lepszych wydawnictw.

Krzysiek | 2015-06-22
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Praca-klasyk.
Szczegółowa do bólu, czasem wręcz techniczna. Niekiedy opisuje jednak sytuację z olbrzymią delikatnością.
Olbrzymia praca faktograficzna i źródłowa.
Do tego niestety, ze względu na rok wydania, trochę "jedynej słusznej" interpretacji.
Szczęśliwie książka broni się sama i to bardzo dobrze.

archiwista_cyklista | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, II WŚ

Mimo, że napisane "sto lat temu" to i tak wszystko wyjaśnia.

Pakoziom | 2012-03-06

Porównanie:
PRL i komunizm, a mimo wszystko bardziej propagandowe i mniej obiektywne.

Nomad24 | 2016-02-11
Przeczytana: 01 lutego 2016