Creed

Tłumaczenie: Grzegorz Iwanciw
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Creed
83-7082-213-4
fotograf, duch, horror, morderca, umarły
horror
Michał

Poszukujący sensacji fotoreporter Joseph Creed uwiecznia moment bezczeszczenia grobu gwiazdy filmowej. Okazuje się, że sprawcą tego czynu był wielokrotny morderca, skazany i powieszony przed trzydziestu laty. Zmagając się z upiorami, Creed wpada na ślad sekty wskrzeszającej umarłych.

pUlla | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, Przeciętne

Na początku było bardzo dobrze i ciekawie, ale im dalej tym gorzej, niestety.

integaah | 2011-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2011

To moja trzecia przeczytana książka Herberta.. Jest napisana swobodnie i zabawnie, narratorem bowiem jest sam autor - niejednokrotnie odnoszący się do aktualnych wydarzeń lub do samej powieści(np. "początek dość typowy"). Zdarza się nawet, że James sprytnie poleca jeden ze swoich wcześniejszych utworów - wkładając w usta bohatera opinię "swoją drogą - dobry pomysł na książkę". Taki sposób narracji pozwalał mi się czuć trochę tak, jakbym słuchał jakiejś opowieści przy ognisku. Muszę też stwierdzić, że odpowiednia doza humoru w horrorze działa ogólnie na korzyść książki, tym bardziej - jeśli już się ma trochę podobnych za sobą i poznało się pewne powtarzające się wzorce. Takie wysiłki zawsze należy cenić: przy bardziej popularnych powieściach grozy mamy często (szczególnie pod koniec) do czynienia z przewidywalnością fabuły do tego stopnia, że ma się wrażenie, jakby opowiadana historia mogła się już zakończyć w 2\3. W "Creed" każda następna strona potrafi zaskoczyć lub...

Buka | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Przeciętna. To moja druga książka tego autora. Przez "Mgłę" stety lub niestety nie potrafiłam przebrnąć. Tylko dla fanów tego gatunku.

megakruker | 2011-11-26
Przeczytana: 06 listopada 2011

Na początku autor rozkręcał fabułę tak że książka stawała się mroczna i interesujaca ale później poszło to złym torem i męczyłem ją po troche. Słaba ta powieść i niezbyt ją polecam. Mnie zachęcił opis z okładki i mimo pomysłu dosyć dobrego autor nieumiejętnie go wykorzystał.

Firstlight OftheDay | 2016-11-07
EnaMarlena | 2016-02-29