Pragnienie

The Thirst
pragnienie, horror, wampiry
horror
Jarek W

Los Angeles znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W zamku, należącym niegdyś do zdziwaczałego gwiazdora filmów grozy, zamieszkał król wampirów - rumuński książę Conrad Vulcan. Książę pragnie zdobyć władzę nad miastem; podstępem i przemocą ciągle powiększa armię krwiożerczych poddanych. Tylko detektyw Andy Palatazin, którego ojciec niegdyś również stał się wampirem, zdaje sobie sprawę z zagrożenia - nikt jednak nie chce mu uwierzyć..

źródło opisu: okładka

Heatcliff | 2014-04-24
Przeczytana: 29 stycznia 1996

Fascynująca powieść, przypominająca treścią "Miasteczko Salem" Kinga, jednak pod względem rozmachu bije je na głowę. Autor, co niezwykle rzadkie w powieściach tego gatunku, umiejętnie połączył elementy powieści sensacyjnej z horrorem, poza wampirami, którym przewodzi młodziutki rumuński książę, występuje tu także nieuchwytny seryjny morderca, czy zabójca przemierzający harleyem Stany Zjednoczone, natomiast pozytywnym bohaterom daleko do ideału. Z początku rutynowe śledztwa dotyczące tajemniczych zniknięć i zabójstw zmieniają się w wyścig z czasem, aby powstrzymać rosnącą w siłę armię wampirów, a sama inwazja tychże na Miasto Aniołów przybiera apokaliptyczne rozmiary.

Nopalchan | 2011-03-09
Przeczytana: 1991 rok

Jeden z nielicznych horrorów, który przeczytałam jednym tchem. Dla mnie to arcydzieło.

PIOTR | 2018-01-07
Mariusz | 2018-01-04