Niewidzialny

Tłumaczenie: Renata Szaranek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
The Unseen
horror
dona

W wypadku samochodowym zostaje ciężko ranny dyrektor banku. W tym samym czasie policja udaremnia próbę samobójstwa niebezpiecznego mordercy i psychopaty. Obydwaj ciężko poszkodowani zostają przewiezieni do szpitala, w którym znajduje się tylko jeden zestaw aparatury podtrzymującej życie. Lekarze decydują się ratować dyrektora. Przestępca umiera, ale jego dusza odradza się w ciele tego, który przeżył...

ZadokAllen | 2017-02-07

"Niewidzialny" Smitha to chyba jedno z lepszych jego dokonań. Nie ma w tej książce tylu bzdur i nielogicznych zachowań bohaterów co w niektórych powieściach autora. Nie jest jakoś specjalnie krwawo. Mamy za to sporo perwersyjnych smaczków o podtekście seksualnym. Z czego Guy jest dobrze znany.
Jeśli zaś chodzi o historię to jest banalnie prosta,a streszczenie jej możemy przeczytać na tylnej okładce. Książkę można opowiedzieć dosłownie jednym zdaniem: lokalny dyrektor banku ma wypadek wskutek którego (nie wiadomo jak) do jego ciała dostaje się psychika/dusza lokalnego mordercy-przestępcy.I to by było tyle. Przez resztę książki obserwujemy zmagania głównego bohatera z dodatkowym bytem zamieszkującym jego ciało.
Pomimo prostej historii powieść czyta się naprawdę spoko jak na tego pisarza. Bohaterowie całkiem w miarę nakreśleni i postać bankiera popadającego w coraz głębsze szaleństwo ciekawie napisana. Ogólnie można przeczytać.

Daniel | 2015-02-27
Przeczytana: styczeń 2015

Książka mnie zaskoczyła tym że był lepsza niż myślałem. Wydawała się typowym horrorem klasy B, ale mimo to bardzo dobrze mi się ją czytało i poszło mi dość szybko ;)
Krwawa, trochę wulgarna, i dziwny temat horrory ale mimo wszystko jest okey.

Taki_ktoś | 2016-12-05

Wulgarność i przemoc...Jak ktoś lubi taki klimat to pewnie książka się spodoba. Dla mnie osobiście za obleśna.

Marcin | 2011-12-02

Moja ulubiona książka tego autora. Krwawa i bezkompromisowa. Polecam wszystkim fanom literackiego gore.

Niewidzialny | 2017-05-23

Jedno z bardzo niewielu strawnych dzieł pana Smitha.

Grisznak | 2014-12-18

A tu się Smith podjął próby napisania czegoś podchodzącego pod thriller. Tak sobie to wyszło.

Asbeel | 2016-11-08
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, Horror