Bliźniaczki

Wydawnictwo: Pracownia Słów
De tweeling
83-89127-15-6
judy

Urodzone w Kolonii Anna i Lotta, po śmierci rodziców, trafiają do krewnych w Niemczech i Holandii. Dotychczas mocno związane ze sobą dziewczynki zaczynają wieść nowe, osobne życie. Tęsknota trwale je naznaczy, los potraktuje surowo. Przyjdzie czas, gdy historia postawi je po dwóch stronach barykady. Czy ich drogi skrzyżują się jeszcze? Czy uda im się nadrobić utracony czas? Czy będą umiały...

Czy ich drogi skrzyżują się jeszcze? Czy uda im się nadrobić utracony czas? Czy będą umiały się porozumieć? Czy wybaczą sobie wszelkie realne i wyimaginowane winy? Czy rany mogą się zabliźnić? Bliźniaczki to przejmująca i porywająca historia. To piękna psychologiczna opowieść o skomplikowanych ludzkich relacjach. Tym trudniejszych, że poddanych presji Historii, wobec której człowiek jest tylko bezwolnym pionkiem. W Bliźniaczkach jest wszystko, czego czytelnik może chcieć od dobrej powieści - pasjonująca fabuła, ciekawe charaktery, epicki rozmach, dbałość o detale. Dlatego książka holenderskiej pisarki Tessy de Loo, tłumaczona na wiele języków, zdobyła międzynarodowe uznanie i trafiła na listy bestsellerów, m.in. na prestiżową listę The Sunday Times.

akacjaa | 2011-05-12
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Największym minusem tej książki było to, że brakowało w niej czegoś bardzo, bardzo ważnego... a mianowicie: ostatniej strony! Mam nadzieję, że będziecie mieli większe szczęście w przypadku waszych egzemplarzy :-) Poza tym książka świetna! Doszłam do wniosku, że tak naprawdę nigdy w życiu nie stawiałam się w sytuacji narodu niemieckiego jeśli chodzi o czasy wojny i to mnie najbardziej przeraziło..

Podsumowując: wojna nieco z innej strony

Planuję "na deser" obejrzeć jeszcze film, bo książka została całkiem niedawno zekranizowana (2002r).

Izkof | 2016-11-02
Przeczytana: 20 października 2016