Zgłosuj na książki roku 2017

Świnia w pałacu

Tłumaczenie: Ewa Jusewicz-Kalter
Wydawnictwo: Pracownia Słów
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Een varken in het paleis
83-89127-13-X
Byron, Lord Byron
Boomar

W 1809 roku młody Lord Byron odbył wraz z przyjacielem tzw. "Grand Tour" - Wielką Podróż. Wśród ówczesnej arystokracji był to popularny sposób uczczenia zakończenia studiów. Byron, zbuntowany poeta, wybrał niezwykły cel podróży. Odbył konną podróż po Epirze i południowej Albanii - terenach rzadko odwiedzanych przez obcokrajowców i uznanych za niebezpieczne. Kiedy panujący tam wówczas Ali pasza dowiedział się, że przez jego terytorium przejeżdża Anglik szlachetnego urodzenia, zaprosił go do swego wspaniałego pałacu. Pobyt u niezwykłego gospodarza Byron opisał w liście do matki.
Niemal dwieście lat później, Tessa de Loo przeczytała list poety. Zafascynowana, zapragnęła wyruszyć jego tropem. W 1996 roku przemierzyła, konno i pieszo, całą górską trasę Byrona. "Świnia w pałacu" wspaniale łączy wiele gatunków literackich. To z jednej strony pasjonujące sprawozdanie z podróży i powieść przygodowa, z drugiej biografia i dokument.

źródło opisu: Z okładki książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szamanka | 2013-12-20

Książki nie jestem w stanie obiektywnie ocenić.. Nie mój klimat, jednak wierzę, że ocena jest dla niej odpowiednia. Sensowna, dość ddobrze napisana... Bardziej dla fanów gatunku :)

Kuba87 | 2014-11-03
Monia | 2013-12-06