Tessa de Loo

Studiowała w Utrechcie język i literaturę niderlandzką. Zadebiutowała serią krótkich opowiadań zatytułowanych De meisjes van de suikerwerkfabriek (Dziewczęta z fabryki cukierniczej). W 1984 roku utwór... Studiowała w Utrechcie język i literaturę niderlandzką. Zadebiutowała serią krótkich opowiadań zatytułowanych De meisjes van de suikerwerkfabriek (Dziewczęta z fabryki cukierniczej). W 1984 roku utwór ten otrzymał nagrodę Anton Wachtprijs i Gouden Ezelsoor.

Autorce od debiutu towarzyszy wierna i szeroka publiczność. Tessa de Loo podbiła czytelników prostym stylem, w który umiejętnie wplata poruszające problemy. Chętnie posługuje się kontrastami, fabułę buduje zawsze wokół intrygującej antytezy.

Najsłynniejsza powieść - Bliźniaczki - pokazuje, jak mocno przeszłość może wpływać na życie ludzkie. Bliźniaczki zostały wyróżnione nagrodą Otto von der Gablentzprijs i Trouw Publieksprijs. Nakłady tej książki to jeden z największych powojennych sukcesów literatury niderlandzkiej. Do tej pory w Holandii sprzedano ponad 600.000 egzemplarzy tej książki, w Niemczech ponad 250.000.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bliźniaczki
Bliźniaczki
Tessa de Loo

6,38 (34 ocen i 1 opinii)
Bliźniaczki
Autor:
Urodzone w Kolonii Anna i Lotta, po śmierci rodziców, trafiają do krewnych w Niemczech i Holandii. Dotychczas mocno związane ze sobą dziewczynki zaczynają wieść nowe, osobne życie. Tęsknota trwale je...
czytelników: 87 | opinie: 1 | ocena: 6,38 (34 głosy)
Świnia w pałacu
Świnia w pałacu
Tessa de Loo

4 (2 ocen i 1 opinii)
Świnia w pałacu
Autor:
W 1809 roku młody Lord Byron odbył wraz z przyjacielem tzw. "Grand Tour" - Wielką Podróż. Wśród ówczesnej arystokracji był to popularny sposób uczczenia zakończenia studiów. Byron, zbuntowany poeta, w...
czytelników: 8 | opinie: 1 | ocena: 4 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
44
51
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (44)

zgłoś błąd zgłoś błąd