Quentin Tarantino. Człowiek i jego filmy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Quentin Tarantino: The man and his movies
8371501927
gainsbourg

Czczony jako prawdziwy filmowy geniusz na miarę nowego Orsonna Wellesa przez fanów swoich głośnych, bulwersujących i pełnych przemocy filmów, lżony i przeklinany przez stróżów publicznej moralności, Quentin Tarantino stał się jednym z największych mitów kultury lat dziewięćdziesiątych, Od czasu niebywałej furory, jaką zrobiły Wściekłe Psy, przez ostry konflikt związany z Urodzonymi Mordercami, aż do filmu Pulp fiction, który przyniósł mu Oskara za scenariusz, niebywała kariera Quentina Tarantiono jest przedmiotem nieustającego zainteresowania.
Jami Bernard udało się zajrzeć "pod maskę" postaci okrzyczanej przez media symbolem współczesnej kultury masowej i pokazać prawdziwego Quantina Tarantiono - człowieka z krwi i kości.

źródło opisu: obwoluta książki

źródło okładki: antykwariat.waw.pl

lapsus | 2011-05-18

Biografia para-feministyczna. Książka opowiada o tym, jak matka wyreżyserowała Quentina, który wyreżyserował "Pulp fiction".

Adamoo | 2016-02-29
Kinia87 | 2015-09-30