Göring

Tłumaczenie: Iwona Chlewińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "LITERATURA POPULARNONAUKOWA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Göring
978-83-245-8525-0
Sparks

Biografia naczelnego dowódcy Luftwaffe, przewodniczącego Reichstagu, premiera Prus, wyznaczonego na następcę Hitlera. Jednej z najzdolniejszych, ale i najbardziej złowieszczych postaci Trzeciej Rzeszy. Autorzy, Manvell i Fraenkel, oparli się nie tylko na źródłach, ale też na rozmowach z członkami rodziny Göringa, jego współpracownikami, wrogami i służbą. Ekstrawagancki styl życia i gusta, niezwykłe zwyczaje i mundury, spryt, ambicja, brutalność - wszystko to składa się na wizerunek niebezpiecznego i kontrowersyjnego człowieka przedstawionego na tle dziejów Trzeciej Rzeszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Dolnośląskie

Sparks | 2012-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Przyzwoita, choć moim zdaniem za dużo opisów przejmowania władzy przez nazistów. Za mało o nałogu i o Luftwaffe. Zbyt chaotycznie opisane daty, autorzy cały czas przeskakują o kilka miesięcy/lat do przodu i do tyłu niedokładnie to zaznaczając, tak że w pewnym momencie nie wiemy w jakim przedziale czasowym jesteśmy z historią. Ale przeczytać warto, bo moim zdaniem ten człowiek poprzez swoją megalomanię i nałóg jak mało kto przyłożył się do klęski nazistów. Gdyby go nie było, lub gdyby był bardziej "normalny", to kto wie, czy dziś nie mówili byśmy po niemiecku.

Eomer1985 | 2016-05-25
Przeczytana: 2015 rok