Ucieczka w bok

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozmowy [Biuro Literackie]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-62006-02-1
wywiad, rozmowa
Aga

Tom wywiadów z Piotrem Sommerem stanowi zbiór autokomentarzy do jego poezji, przekładów i eseistyki. Książka jest żywą relacją drogi twórczej jednego z najciekawszych nowatorów poetyckich, a jednocześnie swego rodzaju wykładnią jego myślenia o języku i poezji. Jest też niekoniunkturalnym zbiorem komentarzy o tym, czym żyje i karmi się poezja współczesna.

książek: 2000
Adrian Tync | 2013-09-21
Przeczytana: 21 września 2013

Całkiem zgrabny zbiór rozmów z Piotrem Sommerem. Dzięki lekturze autor staje się jeszcze bliższy, poza tym poznanie jego czytelniczych gustów i poglądów może samego czytającego pobudzić do dalszych poszukiwań.
Oczywiście, nie wszystkie pytania zadawane poecie można uznać za w pełni rozumne i uzasadnione, ale nawet na nie znalazł on inteligentne i zajmujące odpowiedzi.

Kamasz | 2015-04-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam