Nie ostatnie słowo oskarżonego

Wydawnictwo: LTW
historyczna

Książka zawiera 35 artykułów, obejmującą działalność państwową autora, od pierwszych chwil odrodzonej Polski aż do września 1939 roku

wasilewicz | 2014-12-01

Obraz z życia sanacyjnej elity. Jej narodziny, rozkwit i sromotny upadek widziany oczami jednego z bohaterów tej elity. Najbardziej symboliczny jest fragment gdy Składkowski wraz innymi oficjelami ucieka z upadającej Polski do Rumunii, a zmykających niegdyś mocnych ludzi sanacji jak zaszczute psy atakują Ukraińcy w rejonie dzisiejszego Iwano-Frankiwska. Ten dość żałosny obrazek, to swoista forpoczta nadchodzących tragicznych czasów, wieloletniego zniewolenia dumnej Polski, rzezi jakie już niedługo zafundują Ukraińcy, kiedyś swoim sąsiadom, teraz "polskim panom"...

Ariel_O | 2016-11-10
Michał_K-ski | 2014-07-26