Atlantyda mit czy rzeczywistość

Atlantis - myth or reality
83-85312-50-1
Atlantyda, kontynent
jaga700

Przegląd koncepcji i poglądów na temat zaginionego kontynentu - począwszy od Platona po najnowsze publikacje. Bogate materiały zgromadzone przez Murry Hope, przytoczone argumenty i dowody z dziedziny astronomii, archeologii, geografii, medycyny, religioznawstwa czy wreszcie metafizyki w dużej mierze pomogą rozjaśnić tajemnicę zaginionego lądu - Atlantydy

Bardzo wartościowa pozycja. Autorka czerpie z wielu źródeł, przedstawia dowody na istnienie Atlantydy z różnych dziedzin, m.in. z astronomii, geografii, archeologii, prezentując iście naukowe podejście do tematu. Mimo to książkę czyta się lekko i z prawdziwą przyjemnością.
Wszyscy zainteresowani tym tematem powinni "Atlantydę" przeczytać. Polecam!

Albercik | 2015-01-26

Atlantyda zawsze inspirowała...i będzie inspirować ludzi. Książka napisana naprawdę lekkim piórem, co chyba w tej tematyce nie jest łatwą rzeczą.

sylwiak143 Sylwia_Kas | 2016-02-29
Przeczytana: 01 marca 2016