Podróże z teczką

Tłumaczenie: Paweł Cłapak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obieżyświat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Travels with my Briefcase
83-7180-675-2
Podróż, teczka
dona

Podróżnikiem z prawdziwego zdarzenia jest jedynie człowiek podróżujący w interesach. Jedzie z konkretnym zamiarem, jak Marco Polo - twierdzi nieco prowokacyjnie autor, który od lat jeździ służbowo po całym świecie. Jego książka ma nas przekonać, że tacy jak on globtroterzy, jeżeli chcą skutecznie wykonywać swój zawód, muszą nabrać umiejętności rasowych podróżników. Tym, co w czasie swoich wojaży Biddlecombe zobaczył, co go spotkało i czego się dowiedział, dzieli się z nami w sposób pozbawiony powagi, toteż jego opowieść czyta się z przymrużeniem oka. Niemniej w trakcie lektury przychodzi też do głowy myśl całkiem serio: otóż nie trzeba być żądnym przygód studentem, oszukującym natchnienia literatem bądź pragnącym zmierzyć swe siły wyczynowcem, by poczuć dreszcz gwałtownych emocji, jakie towarzyszą odkrywaniu świata.

ArtP | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Naprawdę rewelacyjna w swojej kategorii.
Opis podróży po świecie w sposób bardzo przyjemny, rzeczowy.
Dużo ciekawostek, trochę historii, realne miejsca, realni ludzie, realne zwyczaje i zjawiska.
Autor z pewną dozą autoironii opisuje swoje odczucia będąc w podróżach służbowych po całym świecie. Czytając widzimy świat oczami kogoś takiego jak my. Sposób i styl w jakim jest napisana książka pomaga bardzo, aby łatwo i bez wysiłku być w tych miejscach razem z autorem.
Książkę chce się czytać, pomaga choć troszeczkę zrozumieć ludzi i świat ten trochę dalszy oraz przybliża trochę coś czego nie będziemy mogli doświadczyć sami, a w szczególności w bardzo przystępny sposób opisuje sposób myślenia w różnych zakątkach świata.

Artur Schodziński | 2013-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2013

Zupełnie inne spojrzenie na podróżowanie. Świat widziany w czasie podróży biznesowych.
Dużo ciekawostek. Polecam

koemata | 2014-12-30
Na półkach: Az w 2014, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 28 grudnia 2014

- Wszyscy trzej tarzali się ze śmiechu. - Czy czasami nie masz ich dosyć? - spytałem go, gdy oddalili się do baru. - Nie przejmuję się nimi - odparł. - Już wysłałem do ich prezesa faksy z nagłówkiem: „Bardzo pilne". Mam odpowiedź, że natychmiast wyśle ich do lekarza. Nagle jego uśmiech stał się zaraźliwy.
Szwajcarscy Niemcy, szwajcarscy Francuzi i szwajcarscy Włosi nie bardzo wiedzą natomiast, co sądzić o szwajcarskich Romanach, nie mówiąc już o ich wywodzących się z I wieku naszej ery trzech dialektach: ladyńskim, sursyIwańskim i surmitańskim, opartych na łacinie, języku retyckim i celtyckim

ArtZ72 | 2016-11-02
Przeczytana: 2003 rok