Planeta rzeczy zagubionych

Wydawnictwo: Biuro Literackie
8360602077
poezja
Olka

Dramaty, które się w tych wierszach rozgrywają są lokalne, całkowicie subiektywne, prywatne. Piętrzą się rupiecie - jak w starej szufladzie. Jednak Planeta opowiada także o pozbywaniu się tych rupieci. Bo trzeba się od nich uwolnić, żeby wreszcie być tu i teraz, żeby na chwilę znaleźć się pośród żywych. Zmarli potrzebują żywych, ponieważ to żywi mogą użyczyć im głosu.

źródło opisu: http://www.cyfrowaszafa.pl/planeta-rzeczy-zagubionych-p-50678.html

Kasia | 2015-01-09
Na półkach: Poezja<3, Posiadam, Przeczytane

Bardzo subtelny, kobiecy, sansualny, a jednak mocny w swej wymowie tomik.
To jest pierwszy zbiór Fiedorczuk, który przeczytałam - i od razu coś mnie urzekło!

nangnak | 2017-01-24
Ewa K | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 stycznia 2013
Opowieść o poszukiwaniu wolności - przeczytajcie wywiad z Julią Fiedorczuk

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Julia Fiedorczuk - poetka, tłumaczka, pisarka. Debiutowała  tomem poetyckim "Listopad nad Narwią". Jest autorką kilku zbiorów wierszy: "Bio", "Planeta rzeczy zagubionych", "Tlen" i "tuż-tuż", a także zbioru opowiadań "Poranek Marii" oraz powieści "Biała Ofelia". Na początku lutego ukazała się jej nowa powieść „Nieważkość”.

5 - 10 - 15 młodych polskich twórców: poeci

Młodzi polscy pisarze, poeci i reporterzy - tworzymy zestawienie nazwisk twórców już znanych i tych, którzy dopiero niedawno mieli swój literacki debiut. Dziś prezentujemy 10 polskich poetów, o których się mówi.