Mojżesz i Echnaton

Wydawnictwo: Amber
Mojżesz, Izrael, starożytny Egipt
historia
Hekate

Faraon Echnaton przeszedł do historii jako ten, który zniósł kult całego panteonu bogów i zastąpił ich jedynym bogiem Atonem. Pomiędzy religijną wizją faraona heretyka i naukami Mojżesza istnieje zadziwiająca zbieżność. Już Zygmunt Freud twierdził, ze biblijny Mojżesz był Egipcjaninem. Ahmed Osman, znawca historii starożytnego Egiptu, na podstawie najnowszych odkryć archeologicznych odnajduje...

Pomiędzy religijną wizją faraona heretyka i naukami Mojżesza istnieje zadziwiająca zbieżność. Już Zygmunt Freud twierdził, ze biblijny Mojżesz był Egipcjaninem. Ahmed Osman, znawca historii starożytnego Egiptu, na podstawie najnowszych odkryć archeologicznych odnajduje związki starożytnego Egiptu z historią ludu Izraela, faktów biblijnych z historycznymi, wskazując klucz do rozwiązania tajemnicy przeszłości.
Kim był Józef, patriarcha, który przywiódł plemię Izraela z Kanaanu do Egiptu?
Kim był nieznany z imienia faraon, który uczynił go głównym ministrem, przywódcą kraju,,działającym w imieniu króla?
Kim był Mojżesz?

Fido | 2013-11-20