Jakub Berman. Biografia komunisty

978-83-7629-090-4
komunizm, PRL
historia
Krzysiek W

Jakub Berman – kim był – szarą eminencją, człowiekiem zaufania Moskwy, zwykłym aparatczykiem, współtwórcą Polski Ludowej odpowiedzialnym za zbrodnie stalinowskie, prawą ręką Bolesława Bieruta, czy też ideowym komunistą wierzącym do końca w nieodwracalność „skoku do królestwa wolności”? Biografia polityczna jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków Polski powojennej jest owocem wieloletnich badań autorki i próbą zmierzenia się z tą niezwykle złożoną i pełną znaków zapytania postacią.

Robert Stokowiecki | 2016-01-21
Przeczytana: 06 lutego 2016