Largo con morte

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Fragment: "Dobrze po północy Karl Winter odłożył wreszcie maszynopis. Głowa nagle potwornie go rozbolała. Gdyby nie było tak późno, zadzwoniłby po kelnera. Mógł co prawda wstać i pójść do łazienki - nawet szklanka zimnej wody dobrze by mu zrobiła - ale nie miał odwagi otworzyć oczu. Wolał leżeć na łóżku z zamkniętymi oczyma, przed którymi jak małe natrętne owady wirowały czarne litery...

Fragment:
"Dobrze po północy Karl Winter odłożył wreszcie maszynopis. Głowa nagle potwornie go rozbolała. Gdyby nie było tak późno, zadzwoniłby po kelnera. Mógł co prawda wstać i pójść do łazienki - nawet szklanka zimnej wody dobrze by mu zrobiła - ale nie miał odwagi otworzyć oczu. Wolał leżeć na łóżku z zamkniętymi oczyma, przed którymi jak małe natrętne owady wirowały czarne litery układające się w całe słowa. Teraz wszystko rozumiał, wszystko wiedział. Wobec tego drapieżnego i przebiegłego przeciwnika nie miał żadnych szans. Kto uwierzy? Chyba..."

Książkowo_czyta | 2011-11-17
Przeczytana: 2000 rok

Niesamowity kryminał polskiego autora, niewiele odbiegający od światowych kanonów, a momentami przewyższający je.

Marek Baran | 2015-12-04
Przeczytana: 16 października 2014

Ocena dość wysoka na pewno nie za tempo akcji ale za ciekawą intrygę. Akcja powieści toczy się w Austrii, Szwajcarii, Francji, Anglii, Turcji i Polsce jednak tempo akcji nie przyprawia o zawrót głowy.Można by wręcz powiedzieć, że fabuła jest nudna, z wątkiem kryminalnym mamy do czynienia dopiero w połowie książki a i to jest to wątek poboczny. Akcję obserwujemy z kilku perspektyw osób uczestniczących w wydarzeniach. I dopiero końcówka książki wprowadza intrygę, która wynagradza wcześniejsze ślimacze tempo i chęć zakwalifikowania książki jako powieści obyczajowej. Jednym słowem gdyby przeczytać pierwsze i ostatnie strony książki nic by się nie straciło.

gav | 2014-04-25

Całkiem fajnie się czyta, nietypowa fabuła i dziwnie poukładane wątki. Nie jest to typowy kryminał ale wciąga, odskocznia od "nowych" kryminałów.

joasias3 | 2016-08-18
Jolka | 2016-08-02