Geny i życie. Niepokoje współczesnego biologa

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
genetyka, geny
yokopoko

Geny zrobiły oszałamiającą karierę. Pojawiają się w niemal każdej gazecie, nieustannie powracają w codziennych rozmowach. Fascynują uczonych i zwykłych czytelników prasy. Większość przyjmuje za oczywiste, że to właśnie geny rządzą światem żywych organizmów. O tym, jak do tego doszło, dlaczego tak ogromne jest bogactwo istot zamieszkujących naszą planetę i w jaki sposób powstają niezwykle...

Większość przyjmuje za oczywiste, że to właśnie geny rządzą światem żywych organizmów. O tym, jak do tego doszło, dlaczego tak ogromne jest bogactwo istot zamieszkujących naszą planetę i w jaki sposób powstają niezwykle skomplikowane organizmy, opowiada najnowsza książka Andrzeja Jerzmanowskiego - profesora genetyki w Polskiej Akademii Nauk i znakomitego popularyzatora nauki.

Autor, pisząc z zachwytem o gwałtownym rozwoju biologii, zwierza się również w Genach i życiu ze swoich niepokojów. Kreśli prawdziwie przejmującą wizję świata przyszłości, jaki być może zamieszkiwać będą istoty, których nie stworzyła natura.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/