Przyjdź i mnie zabij; Strefa wyłączona; Skandal; Polowanie na borsuka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
We'll meet again;Exclusion Zone;Lake news;Hunting Badger
83-88243-24-1
czteropak
Xsenia

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Przyjdź i mnie zabij - Mary Higgins Clark tł. Elżbieta Zychowicz 2. Strefa wyłączona - John Nichol, tł. Zygmunt Halka 3. Skandal - Barbara Delinsky tł. Anna Kołyszko 4. Polowanie na borsuka - Tony Hillerman, tł. Piotr Art Strefa wyłączona Sean Riever, pilot RAF-u, i Jame Clark, jego nawigator, przybywają na Wyspy Fanklandzkie, z nadzieją, że...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Przyjdź i mnie zabij - Mary Higgins Clark tł. Elżbieta Zychowicz
2. Strefa wyłączona - John Nichol, tł. Zygmunt Halka
3. Skandal - Barbara Delinsky tł. Anna Kołyszko
4. Polowanie na borsuka - Tony Hillerman, tł. Piotr Art

Strefa wyłączona

Sean Riever, pilot RAF-u, i Jame Clark, jego nawigator, przybywają na Wyspy Fanklandzkie, z nadzieją, że okres ich służby minie spokojnie. Wkrótce jednak ginie bez wieści okręt podwodny Królewskiej Marynarki Wojennej, a argentyńskie myśliwce zaczynają naruszać Brytyjską Strefę Wyłączoną, co rodzi podejrzenia, że pokój na Wyspach jest ponownie zagrożony.

Skandal

Zamieszana w wielki, rozdmuchany przez media skandal piosenkarka szuka schronienia w zaciszu rodzinnego miasteczka. Okazuje się jednak, że i tam trudno się ukryć. Wydawca lokalnej gazety dowiaduje się o powrocie Lily Blake. Czy dziennikarz okaże się jej wrogiem, czy też sprzymierzeńcem, dzięki któremu odzyska honor?

Polowanie na borsuka

Podczas napadu rabunkowego na kasyno ginie policjant. Wszystkie służby pustnnego regionu Utah zostają postawione w stan pogotowia. Kim byli bandyci? Jak to możliwe, że znikneli bez śladu? Czy klucz do tajemnicy kryje się w starej indiańskiej legendzie? Jeśli tak, to nikt nie rozwikła zagadki lepiej niż dwaj funkcjonariusze Policji Plemiennej Nawaho - emerytowany porucznik Joe Leaphorn i jego podopieczny Jim Chee.

Sabi | 2014-06-10
Przeczytana: 05 czerwca 2014

1) Mary Higgins Clark- Przyjdź i mnie zabij

Niezbite dowody mówią same za siebie - Molly zamordowała swojego męża, gdy dowiedziała się że jej mąż miał kochankę. Choć uparcie twierdzi ,że jest niewinna nikt jej nie wierzy. Po latach więzienia wraca i chce się dowiedzieć co tak naprawdę się stało. Czy jej się uda?
Książkę szybko się czyta, od samego początku wciąga. Pomysł bardzo fajny, ale wyczuć że to wersja krótsza. Jest parę niedociągnięć, niektóre sytuacje jakby ominięto... Chętnie przeczytam jeszcze raz ale w pełnej wersji, dla porównania . 9/10 pkt

2) Strefa wyłączona - John Nichol

Sean pilot i Jame jego nawigatorka, przybywają na Wyspy Fanklandzkie, z nadzieją, że okres ich służby minie spokojnie. Wkrótce jednak argentyńskie myśliwce zaczynają naruszać Brytyjską Strefę Wyłączoną. Pokój na Wyspach jest ponownie zagrożony.

Powieść sensacyjna z lotnictwem i wojskiem w tle. Nic dziwnego skoro pisarzem jest były pilot .
Książka typowo dla fanów takiej literatury. ...

Anna | 2013-06-03
Przeczytana: czerwiec 2013

"Przyjdź i mnie zabij", jest drugą powieścią Mary Higgins Clark, po którą sięgnęłam bez wahania.
Dobrze napisany kryminał- niemal do ostatnich kart powieści autorka nie wyjawia kim jest morderca (za to daję oczywiście plus).

Ogólna nota: 7/10

Pozostałe powieści- 6/10