Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Przyjdź i mnie zabij; Strefa wyłączona; Skandal; Polowanie na borsuka Tony Hillerman
Tony Hillerman Wydawnictwo: Reader's Digest Seria: Książki Wybrane Reader's Digest kryminał, sensacja, thriller
Książki Wybrane Reader's Digest
We'll meet again;Exclusion Zone;Lake news;Hunting Badger
Reader's Digest
2001-01-01
2001-01-01
czteropak

Cztery różne, ale ciekawe historie. Wszystkie mają "to coś" co powoduje, że się czyta bez zastanawiania kiedy koniec :-) Każdy znajdzie tu coś dla siebie - od delikatnego thrillera psychologicznego, poprzez historie obyczajowe z elementem miłosnym, kończąc na kryminale. Przegląd Reader's Digest udany 😉👍 polecam!

Długo leżała na półce, ale gdy przyszedł czas, że nie miałem co czytać to po nią sięgnąłem i nie żałuję.

Przyjdź i mnie zabij 7/10

Strefa wyłączona 6/10
Skandal 8/10
Polowanie na borsuka 7/10

Na półkach: , , , , , , , ,

Warto siegnąć po ten zbiór. Fajnie się czyta.

Warto siegnąć po ten zbiór. Fajnie się czyta.

"Przyjdź i mnie zabij" 9/10

"Strefa wyłączona" 6/10
"Skandal" 7/10
"Polowanie na borsuka" 2/10

1) Mary Higgins Clark- Przyjdź i mnie zabij

Niezbite dowody mówią same za siebie - Molly zamordowała swojego męża, gdy dowiedziała się że jej mąż miał kochankę. Choć uparcie twierdzi ,że jest niewinna nikt jej nie wierzy. Po latach więzienia wraca i chce się dowiedzieć co tak naprawdę się stało. Czy jej się uda?
Książkę szybko się czyta, od samego początku wciąga. Pomysł bardzo fajny, ale wyczuć że to wersja krótsza. Jest parę niedociągnięć, niektóre sytuacje jakby ominięto... Chętnie przeczytam jeszcze raz ale w pełnej wersji, dla porównania . 9/10 pkt

2) Strefa wyłączona - John Nichol

Sean pilot i Jame jego nawigatorka, przybywają na Wyspy Fanklandzkie, z nadzieją, że okres ich służby minie spokojnie. Wkrótce jednak argentyńskie myśliwce zaczynają naruszać Brytyjską Strefę Wyłączoną. Pokój na Wyspach jest ponownie zagrożony.

Powieść sensacyjna z lotnictwem i wojskiem w tle. Nic dziwnego skoro pisarzem jest były pilot .
Książka typowo dla fanów takiej literatury. 4/10 pkt

3) Skandal - Barbara Delinsky

Młoda pianistka Lily Blake mimo woli przez media staje się bohaterką skandalu.Po napisanym przez nieuczciwego dziennikarza artykule, gdzie jest przedstawiona jako kochanka kardynała, Lily szuka schronienia w zaciszu rodzinnego miasteczka. Pozbawiona pracy i osaczona przez napastliwych dziennikarzy, ucieka do rodzinnego miasteczka nad jeziorem. Lecz wydawca lokalnej gazety dowiaduje się o jej powrocie .

Jak dla mnie to rozdmuchany skandal, postać mało barwna, książka przeważnie nudna. 3/10pkt

4)Polowanie na borsuka - Tony Hillerman

Po przeczytaniu paru kartek, odłożyłam... 0/10

1) Mary Higgins Clark- Przyjdź i mnie zabij

Książkę szybko się czyta, od samego początku wciąga....

"Przyjdź i mnie zabij", jest drugą powieścią Mary Higgins Clark, po którą sięgnęłam bez wahania.
Dobrze napisany kryminał- niemal do ostatnich kart powieści autorka nie wyjawia kim jest morderca (za to daję oczywiście plus).

Ogólna nota: 7/10

Pozostałe powieści- 6/10