Tajemnica jąkającej się papugi

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 2)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Stuttering Parrot
Solea

Do czego to doszło! Andy Chandler, prawnuk sławnego brytyjskiego detektywa wyemigrował z Anglii i stał się opiekunem trzech młodych Kalifornijczyków pragnących tropić groźnych przestępców, a zarazem pisarzem relacjonującym ich emocjonujące przygody! Mamy zatem do czynienia z powieścią kryminalną dla młodzieży- a raczej cała serią powieści, "Tajemnica Zamku Grozy" zapoczątkowuje bowiem...

Mamy zatem do czynienia z powieścią kryminalną dla młodzieży- a raczej cała serią powieści, "Tajemnica Zamku Grozy" zapoczątkowuje bowiem wielotomowy cykl książek o przygodach Trzech Detektywów. powieści z tej serii są od lat bestsellerami w Stanach Zjednoczonych i Anglii, zostały tez przetłumaczone na wiele języków i osiągnęły wielki sukces w Europie, miedzy innymi we Francji i w Niemczech.

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę siedmiu mówiących papug i zaginionego arcydzieła...

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

źródło opisu: Siedmioróg, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2012-06-24

Świetna seria dla młodzieży. Naturalnie polecam :)

michall_1985 | 2015-11-23
Przeczytana: 1996 rok

Seria książek,które pochłaniałem w tempie jedna na dzień.
Bardzo ciekawie napisane przygody młodych chłopców,którzy spotykają się Alfredem Hitchcockiem i rozwiązują zagadki kryminalne.
Wszystko oczywiście przystosowane do umysłu młodego czytelnika.

Biancaa | 2015-01-31
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Pierwsze co przyszło mi na myśl, to fakt, że książka ma głupawy tytuł... Jednak po ,,Zamku Grozy" miałam ochotę na kolejną część przygód Jupe'a, Boba i Pete'a.
Miło się czytało. Krótka, zwięzła, lecz trzymająca w napięciu, tak jak jej poprzedniczka.

Merida | 2013-05-25
Przeczytana: 25 maja 2013

Cóż, teraz już wiem, dlaczego najlepiej zapamiętałam tę oto część przygód Jupitera, Pete'a i Boba - po prostu wgniata w cokolwiek na czym się siedzi!

Bardzo ciekawa zagadka, oryginalna, niesztampowa przygoda z gratisami dla miłośników literatury, choćby takiego Sherlocka Holmesa czy Wyspy Skarbów. Humor jak zwykle dopisał i można się czasem uśmiechnąć pod nosem nad sposobem wypowiadania się Jupe'a czy komentarzami Pete'a.

Poza tym, to praktycznie jedno wielkie poszukiwanie skarbu - jak można nie lubić polowania na skarb? :)

Jeśli jeszcze nie czytaliście przygód Trzech Detektywów, ta pozycja najlepiej zachęci Cię do sięgnięcia po kolejne.

Małgosia | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Powrót do lat młodzieńczych :-) I nic się nie zmieniło - pomimo tego że jestem już dorosłą osobą nadal czytam ten cykl z zapartym tchem :-)

KiRu | 2014-08-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O ile się nie mylę później ta papuga była w kryjówce detektywów - Nie ma to jak wspomnienia z czasów kiedy się to czytywało :D

Sam Jane | 2012-03-13
Przeczytana: 13 marca 2012

Po wielu latach (tak to chyba mogę ująć, ponieważ pierwszy raz z serią spotkałam się będąc jeszcze uczniem podstawówki) nadal nie zmieniam zdania, że Przygody Trzech Detektywów to rewelacyjny sposób na nudę. Choć z czasem ich rozwiązania wydają mi się mniej błyskotliwe i coraz częściej na usta ciśnie mi się "no co Ty nie powiesz? Naprawdę?" to muszę przyznać, że jestem ogromnym zwolennikiem całej serii. Czyta się szybko, bez zbędnych komplikacji. Książka to mała kapsułka zawierająca ciekawą przygodę, zwroty akcji i ogromną dozę główkowania. Wspaniała rozrywka, zwłaszcza na nudnym wykładzie (polecam). Jest to jeden z dowodów na to, że nie ilość i wielkość świadczy o jakości a ogromny potencjał i pomysł jaki posiada historia i autor. Niezmiennie darzę też ogromną sympatią głównych bohaterów. Nie są pozbawieni wad za to nie irytują (coraz częściej główni bohaterowie są wkurzający jak wrzody na ... wiadomo ^^).
Ostatnie co mi pozostaje to zamówić kolejną część przygód Trzech...

agata | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Dobra lektura dla początkujących młodych czytelników kryminałów.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Super książki z dzieciństwa. Czytane z wypiekami na twarzy!

Agniecha | 2011-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2011

Andy Chandler, twierdzący, że jest prawnukiem sławnego i najlepszego, a przy tym fikcyjnego detektywa – Sherlocka Holmesa, powraca z kolejnym tomem swojej powieści o przygodach młodych detektywów. Po sukcesie, który odniosła pierwsza część przygód „Tajemnica Zamku Grozy” pewne było, że powstaną kolejne tomy, skoro sam autor dawał temu sygnał pod koniec swojej publikacji. Na drugi tom o tytule „Tajemnica jąkającej się papugi” przyszło jednak długo czekać, ale w końcu młodzi miłośnicy zagadek mogli spokojnie zasiąść do lektury i dać się wprowadzić w niezwykły świat gwiazd Hollywood.
Przed drużyną detektywistyczną ???, trójką przyjaciół- Jupiterem, Bobem i Pete'm, staje kolejne zadanie, które ponownie zleca im znany reżyser Andy Chandler. Tym razem mają pomóc mu oni w odnalezieniu zaginionej papugi jego przyjaciela, aktora- Malcolma Fentrissa. Okazuje się, że nie była to taka zwykła papuga, bowiem nie tylko posiadała niezwykłe imię po Williamie Szekspirze, deklamowała fragment jego...