Jungowska psychologia marzeń sennych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-85713-59-3
Jung, sny, psychoanaliza, psychologia
ravenstag

Wznowienie pierwszego polskiego opracowania jungowskiej perspektywy w interpetacji marzeń sennych (I wydanie 1997). Książka uwzględnia inne teorie psychologii głębi i psychologii postjungowskiej (Freud, Fromm, Mindell, Hillman). Wprowadza w podstawy diagnostycznego i terapeutycznego znaczenia snów. Przydatna dla psychologów i terapeutów, jak też osób zainteresowanych własnym rozwojem w oparciu...

Wprowadza w podstawy diagnostycznego i terapeutycznego znaczenia snów. Przydatna dla psychologów i terapeutów, jak też osób zainteresowanych własnym rozwojem w oparciu o interpretację symboli marzeń sennych.

dru | 2017-05-09

Autor tłumaczy zawiłą psychologię Junga na przykładzie własnych doświadczeń z pacjentami; nie jest to typowa książka akademicka (ani tym bardziej sennik), po teoretyczną wiedzę nt. Junga należałoby sięgnąć do innych pozycji. Natomiast daje ona i tak wystarczające podstawy do poznania idei interpretacji snów.

OSIA | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017