Kim jestem?A jeśli już, to na ile?

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wer bin ich und wenn ja ,wie viele?
978-83-7506-346-2
filozofia i etyka
lamaga

Istnieje wiele ksiażek o tematyce filozoficznej.Książka Prechta jest inna niż pozostałe.Czytelnik zostaje kompetentnie i wszechstronnie wprowadzany w tematyke ważnych pytań filozoficznych.Co jest prawda? Skad wiem kim jestem? Co jest dozwolone w badaniach umysłu? Autor uwzględnia nowe badania naukowe z tych dziedzin i przekazuje w ten sposób aktualną wiedzę na temat neurologii,psychologii i filozofii.Przy tym styl autora zapewnia nam mądrą,interesujacą i zabawną podróz w głębie nas samych.

Krzysiek | 2014-11-11
Na półkach: Polecam, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała podróż filozoficzna na przeróżne tematy i wiedzy o człowieku:co mogę wiedzieć ?,co powinienem czynić?,na co wolno mi mieć nadzieję?.
W Niemczech:Kim jestem?A jeśli już to na ile? osiągnęło nakład ponad miliona egzemplarzy.Praw do publikacji zakupili wydawcy z 22 krajów.

IFeel3 | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Książka, która była dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Szukałem czegoś, co w prosty i interesujący sposób wprowadza czytelnika w zagadnienia filozofii, zawierającego jednocześnie szeroką panoramę poruszanych zagadnień, nie zniechęcającego jednocześnie nadmiarem faktografii, nazwisk i pojęć. Nie zawiodłem się.
Autor w przystępny i wyrozumiały sposób oprowadza czytelnika przez świat refleksji - na co zresztą wskazuje słusznie podtytuł "Podróż filozoficzna". Poczynając od najbardziej podstawowych pytań (na tyle podstawowych, że prawdopodobnie wielu czytelników nie byłoby gotowych samodzielnie ich zadać a tym bardziej spróbować na nie odpowiedzieć - ot uroki filozofii) wyprowadzamy coraz bardziej skomplikowane kwestie i próbujemy wraz z autorem znaleźć na nie odpowiedź. Autor prowadzi nas "za rękę" przez największe i najbardziej kontrowersyjne pytania filozofii, powołując się nie tylko na "kolegów" po fachu pokroju Epikura, Kanta czy Schopenhauera, lecz również przywołując na pomoc siły...

dzidek | 2017-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2017

Trudno dzisiaj wieść rozważania filozoficzne o istocie człowieczeństwa bez sięgnięcia po odkrycia innych nauk, szczególnie psychologii.
Bardzo ciekawa książka napisana przystępnym językiem.

wojtasgp | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Z początku książka trochę mnie nudziła ale z każdym kolejnym rozdziałem czytałem ją chętniej. A najciekawsze były tematy zamykające książkę: "Czy istnieje Bóg?", "Czy przyroda ma sens?"' "czym jest miłość" "Na czym polega szczęśliwe życie?" "Czy szczęścia można się nauczyć?", "Czy życie ma sens?". Bardzo chciałem poznać odpowiedzi na te pytania... i się nie zawiodłem. Autor przedstawił w każdej sprawie różne punkty widzenia i koncepcje filozoficzne wypracowane przez wieki. A to wszystko uzupełnia o wiedzę wynikającą z najnowszych osiągnięć neurologii, psychologii i innych nauk.
Ostatecznie książka stała się kompendium zawierającym próby odpowiedzi przedstawicieli różnych nurtów filozoficznych na pytania, które każdy z nas sobie zadaje na różnych etapach życia. Książka warta uwagi.

| 2011-08-20

śmiały a przy tym rzetelny przebieg po intrygujących pytaniach życia :)

mtosik | 2014-11-14

Książka, którą trzeba mieć. Według mnie nie jest to książka do przeczytania "na raz", ta książka jest po to, by móc do niej wracać i wracać i wracać... Osobiście czytałam i zresztą nadal czytam ją na raty, delektuje się każdym rozdziałem, każdą mądrością. Odbywam cudowną podróż filozoficzną... Długą i wolną.

c_litterae | 2018-02-27
Na półkach: Filozofia, Posiadam, Przeczytane