Dziesięc cnót dobrego przywódcy

The Ten Laws of Leadership
83-86755-06-7
przywodztwo, poradnik, biznes
poradniki

Dziesięć cnót dobrego przywódcy to oryginalne ujęcie problematyki przywództwa we współczesnym świecie. Autor na podstawie wieloletniej obserwacji postaw i działań wybitnych liderów formułuje wnioski dotyczące ich wspólnych cech charakteru,reguł postępowania i kierowania zespołami ludzkimi. Odkrywa w nich to "coś" ,co sprawia ,że podąża za nimi tak wiele ludzkich jednostek,zapatrzonych w ich wizje i przepełnionych wiarą w jej realizację. Cnoty jakie Autor przypisuje dobremu przywódcy,nie są wrodzone.Każdy z nas może je wypracować i pociągnąć za sobą innych w drodze ku wzniosłym celom.Samodyscyplina,umiejętność podejmowania decyzji,kształtowanie wizji,nawiązywanie przyjaznych stosunków z ludźmi,dyplomacja,takt,pokora-tego wszystkiego można się nauczyć i wykorzystać tę wiedzę dla wspólnego dobra. Dzisiaj wszędzie poszukuje się skutecznych przywódców( w interesach, w rządzie, w pracy, w szkole i w Kościele)A zatem zacznij od zaraz kształtować w sobie te pilnie poszukiwane cechy!

mariola | 2016-10-26
Koszykarz23 | 2016-01-05