Sprawa niebezpiecznej wdówki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Zamożna wdowa Matilda Berenson angażuje Perry?ego Masona, by odzyskał weksle, które jej siostrzenica, Sylvia, namiętna hazardzistka, wystawiła na pokrycie długów. Weksle są w posiadaniu dwóch właścicieli pływającego kasyna. Na statku, w gabinecie jednego z właścicieli, Mason znajduje jego zwłoki, przed gabinetem zaś spotyka Sylvię, twierdzącą, że o niczym nie wie.

ciastek | 2014-04-07
Przeczytana: 2013 rok

Książkę nabyłam za groszowe pieniądze na wyprzedaży. Do kupna zachęcił mnie, oprócz ceny oczywiście, sam fakt, że jest to kryminał.
Dosyć ciekawa książka, momentami jednak może się wydawać trochę groteskowa.
Różnorodne charaktery, wielowątkowa fabuła.
Autor obsadził w głównej roli adwokata, który miał swój detektywistyczny debiut, co jest dla mnie nowością w tego typu lekturach.

Katarzyna | 2016-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

„Aha, wykombinowałeś rewelacyjny plan. Już to widzę – otrzemy się o więzienie stanowe, jeśli szczęście nam dopisze, a jeśli nie, skończymy w charakterze trupów albo skazańców” (s. 13)

Mając za sobą lekturę co najmniej kilkunastu powieści z cyklu o Perrym Masonie, muszę przyznać, że „Sprawa niebezpiecznej wdówki” nie jest najwybitniejszym dziełem Erle’a Stanleya Gardnera. Autor wodzi wprawdzie czytelników za nos, rzucając informacje, które sprawiają, że czytający zmienia kilkakrotnie swój typ, brakuje tu jednak tempa, rosnącego napięcia i tego czegoś, co sprawia, że opowiedziana historia jest tak interesująca, że nie sposób się od niej oderwać. Szczerze mówiąc, niewiele się tutaj dzieje, a uknuta przez Gardnera intryga nie jest chyba aż tak wciągająca, jak miało to miejsce w przypadku kilku innych jego powieści. Z drugiej jednak strony każde kolejne spotkanie z tak wybitnym umysłem i sprytnym adwokatem jak Perry Mason, który dodatkowo odznacza się zamiłowaniem do pracy...

Kurczak | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Być może wystawiam ocenę nieco zawyżoną, ale to moja pierwsza styczność z twórczością Gardnera i przyznaję, że bardzo ciekawym rozwiązaniem wydało mi się obranie adwokata jako głównego bohatera. Ciekawa odmiana od wszechobecnych detektywów :)

robaczeeek | 2016-02-10
Na półkach: Wymienie, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 lutego 2016

Średnio lubię ten gatunek i akurat ta pozycja mnie trochę rozczarowała ale i tak w jeden wieczór przeczytana więc tragedii nie ma - przez wiele kryminałów niestety nie do końca umiem przebrnąć :)

tombak90 | 2013-01-01

Przeczytałem kilkanaście książek autora i ta spodobała mi się najbardziej.

Milosz2105 | 2016-10-30
justc | 2016-08-05