Stulecie krakowskich detektywów

informacje, detektywi, Kraków
umurawi

formalina | 2014-08-17
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Skondensowana historia kryminologii i medycyny sądowej w Krakowie od XIX wieku. Jeśli szukacie powieści - nie tutaj; zamiast zwrotów akcji mamy protokoły, dylematy lekarskie jak z serialu to tak naprawdę walka z boginią Administracją, a piękni panowie w kitlach to ci dziwni faceci z brodami, których portrety wiszą w różnych budynkach na ulicy Kopernika. Prawda, sama prawda i tylko prawda, tony nazwisk, metod i faktów, podanych w krakowskim, powolnym, ale dokładnym tempie.

książek: 2045
Viv87 | 2010-10-16
Mako | 2016-11-28
Julith | 2016-07-15
Kontroler jakości dowodów

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawami kryminalnymi. Prezentowaliśmy już Wam rozmowy Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur, Igorem Kordasem, podinspektorem policji w stanie spoczynku oraz prof. Moniką Płatek, Kierowniczką Zakładu Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dzisiaj zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Janem Widackim, adwokatem.